Čtyřměsíční miminko si vynucuje Vaši pozornost

Datum publikace: 17.05.2012

Kategorie: Čtyřměsíční miminko

Čtyřměsíční miminko není rádo samo. Chce být s Vámi a často si proto vynucuje Vaši pozornost. Jednou z možností je pláč, ale může Vás k sobě vábit také vydáváním různých hlásek nebo dokonce slabik. 

Jak miminko zabavit
Čtyřměsíční miminko není rádo samo. Když nespinká, cítí se v postýlce osamocené.  Nejprve si Vás přivolává pomocí různých zvuků, pokud ale dlouho ale nejdete, dá se do pláče. Jestliže přestane, jakmile přijdete, nic ho netrápí, jen nechce být samo. Čtyřměsíční miminko se zatím nedokáže zabavit na delší dobu samo. Aby se v postýlce nenudilo, střídejte mu hračky. Každé dva dny mu dejte do ručičky něco jiného, chrastítko, plastový hrneček, dostatečně velký míček, aby mělo co zkoumat, a učilo se předměty správně uchopit. Smiřte se s tím, že bude nyní vše dávat do pusinky. Čtyřměsíční miminko poznává svět především ústy.   Nyní je ten pravý čas na závěsné hračky. Volte hodně barevné, které pomáhají rozvíjet smysly miminka.

Jak se miminko se mění
Přibližně kolem čtyř měsíců začnou miminku vypadávat vlásky, které budou postupně nahrazeny novými. Nové vlásky mívají jinou barvu. Stejně tak se může miminku změnit barva očí. Ve čtyřech měsících dochází k velkému rozvoji pohybových dovedností.    

Co miminko umí
Čtyřměsíční miminko se už dokáže samo otočit ze zádíček na bříško. Dostat se zpátky mu zatím činí problémy. Stejně tak se mu zatím nedaří plazení, i když by si to velmi přálo. Když je miminko na bříšku, mělo by se opírat o předloktí a zvedat hlavičku. Pediatr se Vás bude v rámci poradny ptát, zda už Vaše miminko zvedá hlavičku. Nikdy nenechávejte své miminko ani vteřinku bez dozoru, pokud není bezpečně položeno v postýlce. 

Přečtěte si také

Tagy: čtyřměsíční miminko

Komentáře