Bude to holčička, maminko! Aneb hon za jménem začíná

Datum publikace: 09.10.2014

Kategorie: Jména pro miminka | Maminky a tatínkové | Deník MamaLifestyle | Slavné maminky

Zdravím vás všechny zase po měsíci! Nevím jak u vás, ale v naší domácnosti podzim utíká jak voda a také mám spoustu novinek. O té první už asi víte – s týmem tohoto webu jsme začali natáčet nový pořad RODIČŮM a první díl jste již mohli vidět.

Z pořadu jsem nadšená a doufám, že vás bude bavit stejně jako nás, co se na něm podílíme. Připravujeme pro vás spoustu zajímavých témat a já jako těhotná maminka – moderátorka stejně jako vy prahnu po nových informacích týkajících se výchovy, těhotenství, porodu, cvičení, zdravého životního stylu, rodiny atd.

Další velkou novinkou je to, že již víme pohlaví miminka…Ti z vás, co sledují můj Youtube kanál vědí, že to bude….holčička! Moje nadšení nezná mezí a už se nemůžu února dočkat. Teď v pátém měsíci se porod zdá pořád hodně daleko, jako kdyby těhotenství nikdy nemělo skončit. Ale vím, jak čas letí a o to víc si ten jedinečný čas chci užívat a i se malinko rozmazlovat, nakupovat roztomilé hebké oblečky pro moji dcerušku a nikam nespěchat. Nedávno jsem byla u nové kadeřnice i na kosmetice a ráda bych před porodem stihla alespoň jednu těhotenskou masáž a povinnou pedikúru, ať mám na sále nožky jak laňka :-)

Jaké jméno by se ti líbilo pro sestřičku? :-)

S jednou věcí ale u nás doma bojujeme a to se jménem. Oba jsme s mužem dost tvrdohlaví, a co se líbí jednomu, nelíbí se druhému a naopak. Šimonek naštěstí svůj názor nesděluje, neb stále nemluví, a hlavně je mu to dost šumák. Umí ale říct Bája (Bára) a nově i Míša. Toť vše. V rámci naší zoufalosti jsem na svém kanále vyhlásila i konkurz na holčičí jméno, a z těch stovek návrhů mezi vámi převažují jména jako Ema, Adriana, Lily, Amálka, Bára, Mia, Lucie a mnoho dalších. Ale znáte to – jména co se vám líbí, už někdo v okolí má a nechcete kopírovat, čí hůře – vzpomenete si na nositelku toho jména v hodně negativních barvách. Například to dané jméno měla neoblíbená učitelka, kolegyně, sokyně…a tak podobně. No a na konec tu máme často konzervativní rodiny, které do toho také rády kecají, že? „To nemůžeš myslet vážně, praví budoucí dědeček. Chudák holka, spíná ruce babička. Budou jí ve škole nadávat, odmítá tatínek. To jsou mi ale moderny, diví se stařičká prababička.“ A tak stále dokola.

Bude to holčička, ale jak se bude jmenovat ještě nevíme :-)

Zatím jsme se tedy nikam neposunuli a zájmu zachování klidné domácnosti počkáme, jestli se nám něco nezjeví těsně před porodem nebo přímo na porodním sále. Pořád doufám, že až se na ní podívám poprvé, budu vědět, ale nevím jistě, jestli to tak funguje. Jaké jsou vaše zkušenosti? Pokud to bude kluk, tak máme jmen dostatek, téměř i na Klabzubovu jedenáctku, takže v tomto ohledu jsem v klidu.

A jaké jméno se líbí nejvíce Vám?

Pro další aktuality, těhotenský deník, návody, recenze i rodinný výlet navštivte můj Youtube kanál a pro více fotek i Facebook. Určitě se nebudete nudit!

https://www.youtube.com/user/MamaLifestyle

Tagy: deník Mamalifestyle | jaké zvolit jméno pro holčičku | nový pořad Rodičům

Článek je vydán v rámci seriálu: Deník MamaLifestyle

Čtěte na Rodičům

Komentáře