Být mámou mě baví

Datum publikace: 06.04.2013

Kategorie: Deník MamaLifestyle

Maminky, máte s miminkem nebo dokonce s miminky tolik práce a starostí, že si ani nestíháte tyto vzácné chvilky vychutnat? Zastavte se na chvilku. Uvědomíte si, že být mámou je fajn.

Tak trochu jiná dovolená
Také občas marně přemýšlíte nad tím, proč se období, kdy zůstáváte doma s miminkem, říká zrovna mateřská a následně rodičovská dovolená, když Vaše představa o dovolené vypadá úplně jinak? Tak především na dovolené člověk odpočívá, nepere, nežehlí, nevaří, neuklízí a hlavně se vyspí. A podívá se na mnoho zajímavých míst.

Vše je jinak
Jenže v okamžiku, kdy se na Vás miminko poprvé usměje, anebo se k Vám s důvěrou přitulí a usne, všechny starosti okolo jsou rázem zapomenuty a Vy si uvědomíte, že být mámou Vás vlastně baví. Vždyť jste si to přála už od dětství, kdy jste se starala o svou panenku. Nyní máte opravdivou živou panenku. A jen co ta panenka trošku povyroste, čeká Vás spousta legrace. S každým dalším měsícem je s miminkem čím dál více zábavy.            

Jak si lépe vychutnat rané mateřství 
Aby Vaše dovolená byla opravdu veselá, přenechejte miminko občas tatínkovi, nebo babičce, zajděte si ke kadeřníkovi, anebo na masáž. Když budete upravená, odpočinutá a v pohodě, tak si své rané mateřství mnohem více vychutnáte a užijete si každou chvilku strávenou s miminkem. 

Je to sice náročné, ale velmi  vzácné období, které uteče jako voda.

Tagy: být mámou mě baví | máma | mateřství | výchova

Čtěte na Rodičům

Komentáře