Moje těhotenství, spánek, únava, ale obrovský zázrak

Datum publikace: 11.08.2014

Kategorie: Těhotenství | Deník MamaLifestyle

Prázdniny jsou v plném proudu, stejně jako okurková sezóna. Ale já tu pro vás mám jednu horkou novinku – v únoru 2015 k nám přiletí čáp! Můžete se těšit na spoustu těhotenských článků zde na webu a také na desítky videí na mém Youtube kanále.

Nicméně těhotenství a péče o další dvouleté dítě je celkem zápřah – když se k tomu ještě přidá cestování a horké letní teploty, asi si dokážete představit, jak se cítím. Od začátku bych pořád jen spala, kdykoliv a téměř kdekoliv. Po obědě uspávám svého syna a hádejte, kdo to zatáhne první? Ano, správně, maminka. Naštěstí mě ale netrápí těhotenské nevolnosti, ťuk ťuk na dřevo. Ale chutě, to prosím ano! Nejvíc na pálivá, ostrá, asijská jídla. Sushi (vegetariánské, pochopitelně), pálivé thajské nudle, vietnamská famózní Pho Bo polévka…Já, dříve takový čokoholik. Tak mi teda někdo vysvětlete, co to prozrazuje o pohlaví miminka? Nevíte? Kdo sleduje má videa, ví, že si MOC přeji holčičku – zatím pohlaví nevíme, ale ano, necháme si říct :-). Tak uvidíme, jestli to tedy nakonec bude čáp nebo vrána!

Deník Mamalifestyle

S těhotenstvím jsou spojené i návštěvy gynekologa. Všechny ty odběry, vážení, tlak, testy, screeningy – no řeknu vám, moc mě to neba. Ale jedna věc je pro mě naprosto dech beroucí. A to ultrazvuk miminka. Nic mě nedokáže tak dojmout jako malé černobílé tělíčko s rychle bijícím srdcem. Mě to i teď, podruhé, přijde jako obrovský zázrak a požehnání, že někde v útrobách roste človíček a já se nemusím nijak snažit. Že se mu vyvíjí celá nervová soustava, rostou pevné kosti, že je vše na svém místě…No přestanu se rozplývat, každopádně se mnou budete souhlasit, že to je jedinečný zážitek. Uvažuji i nad 3D ultrazvukem – poprvé jsem na něm nebyla. Co myslíte, stojí to za to? Napište mi do komentářů, budu ráda!

Za 14 dní mě ale čeká den D – a to registrace do porodnice. Tady v Praze je to velká loterie, tudíž i nervy, kdo nakliká údaje mezi prvními. Slyšela jsem, že některé maminky si v touze po té nej porodnici zaplatí i hackery či IT profesionály. Nevím, já to zkusím s manželem sama. Počkat, on je vlastně ajťák, tak uvidíme, jestli nám to k něčemu bude :-). Každopádně držte mi palce. Nerada bych rodila někde daleko od domova, už minule jsme to silně nestíhali do porodnice 2 kilometry od bytu. Uff, to byly závody!

Další aktuality zase příště, pokud by vás zajímal podrobný těhotenský video deníček, mrkněte na moje videa. Zatím přeji všem krásný zbytek prázdnin!

Tagy: porod | registrace do porodnice | těhotenství

Článek je vydán v rámci seriálu: Deník MamaLifestyle

Komentáře