Co si přeju k Vánocům?

Není nad praktické dárky aneb Co že si to přeji k Vánocům?

Datum publikace: 12.11.2014

Kategorie: Maminky a tatínkové | Deník MamaLifestyle | Slavné maminky

Před pár týdny jsem opět dobrovolně podstupovala nelidské zacházení na kosmetice a protože to je 1,5 hod. trvající proces, hodně toho se slečnou kosmetičkou napovídáme. Děti, porody, hubnutí, trendy v péči o pleť, jídlo...no prostě klasika.

V jednu chvíli jsem dostala otázku - “A co si letos přejete k Vánocům? “ Až jsem se zarazila. No co, nic... A nahlas přemýšlím, že si přes rok člověk koupí co potřebuje, a že o tom Vánoce nejsou a tak podobně. A pak mi to došlo! Je tu jedna věc, nad kterou přemýšlím, sním o ní, říkám si, jak by změnila můj život, jak by nám spolu bylo dobře...
Ne, není to nový krém, kulma, šaty, dokonce ani auto, dovolená či šperk (což jsou prý přání ostatních klientek, jak jsem byla poučena).

Já totiž na té rodičovské neustále, ale vážně nonstop, peru. Od té doby co se nám narodil synáček jsem protočila tolik praček a navěšela se tolik sušáků prádla, že kdyby mi za to někdo platil, jsem celkem bohatá mladá paní. Ono ve dvou to ještě jde, dospělý přeci jen není takové čuňátko jako ty naše děti. Ale pak přijde to mimino! To jsou furt nějaké pleny, poblinkaná bodýčka, bryndáky, povlečení, deky...uff. Proč mi nikdo neřekl, že čím je díte starší, tím toho neubývá? Právě naopak. Jak se ten kluk může během pár minut tak zadělat?? Má na to vážně talent. Ve školce vždy vyhraje soutěž o nejzapatlanější tričko, na kterém jasně poznám, co měli ten den k obědu.
(O tom, že jeho maminka, tedy má maličkost, nosila bryndák do 6(!) let, taktně pomlčíme.)

Teď si říkáte, že jsem nějak odběhla od těch Vánoc, ale teď jsme právě u jádra pudla. Já totiž nemám kde to prádlo sušit. Nemám zahradu. Ani terasu. Ba ani ten pidi balkonek. (O bytové situaci v Praze bych dokázala napsat další, dost šťavnatý článek…) A tak je ten celý nekonečný proces praní a sušení prádla dost prodloužený a pracnější.

Praní, praní a zase praní, tak co jiného než sušičku
Zdroj foto: freeimages.com

TAKŽE, kupte mi někdo sušičku a já vás budu milovat do konce světa! Zvláště teď, kdy mi malá slečna v bříšku dává svými kopanci najevo, že velmi brzo přibude JEJÍ prádlo a miminkovské serepetičky. Přiznám se, že kromě strachu z porodu mě občas přepadá tíseň, jak to všechno budu stíhat prát. Asi totiž znáte tu teorii, že ač perete neustále, koš na prádlo VŽDY obsahuje další špinavé kousky a není možné se někdy dobrat dna.

A co si přejete k Vánocům vy?

P.S. Sušička na prádlo se do našeho bytu prý stejně nevejde.

https://www.youtube.com/user/MamaLifestyle

Tagy: Deník MamaLifestyle

Článek je vydán v rámci seriálu: Deník MamaLifestyle

Čtěte na Rodičům

Komentáře