Poprvé do školky, podzimní hnízdění a barevná svatba!

Datum publikace: 17.09.2014

Kategorie: Těhotenství | Deník MamaLifestyle

Zdravím všechny zpět po měsíci. Máme tu září a asi jako v každé rodině, i u nás je to pořádně hektické – Šimonek nastoupil poprvé do školky, maminka mezi tím zařizuje provozní/pracovní záležitosti a obíhá doktory kvůli tomu druhému mimču na cestě.

Říkám si, jak jsem vděčná, že je ještě uvnitř a pár měsíců tam ještě zůstane – takhle se to dá zvládat, v únoru to teprve bude fičák :-) Více podrobností o tom, jak těhotenství pokračuje včetně pozitivních, a nějakých negativních zpráv můžete vidět v mém novém videu – „Těhotenský deník za 4. Měsíc“ na mém Youtube kanále. Protože vypsat to zde by bylo asi na dlouho.

Šimonek poprvé ve školce

Ale už mě pracuje takový ten hnízdící instinkt – mám potřebu doma věci uklízet, organizovat, přendávat a tak podobně. Dokonce jsem uklidila špajz a teď se chystám i, světe div se, na šatní skříň! To je u někoho, kdo je ehm…no velkej bordelář, co říct!

Myslím, že to souvisí i s tím, že tu máme podzim, což je období, kdy se častěji motám v kuchyni a rozvařuji zralé švestky, peču koláče a mám chuť na takové ty pečínky masa, kyselé zelí a tak. Teď jsem v období, kdy miminko rychle roste a přibírá na váze, takže se mu musí dodat extra porce kalorií, že? Jo a taky abychom to hodování ještě více omluvili – před zimou je potřeba uložit trochu tuku, ne? Konečně můžeme kašlat na diety a nějaké hubnutí kvůli plavkám, šortkám, tílkům a těmhle pidi věcem.

Vylepšení pošmourného období svíčkami

Prostě si to pošmourné období musíme nějak vylepšit a vidět ty dobré a příjemné věci s tím spojené. Já si například užívám svíček, mého huňatého županu (ve kterém vypadám jak medvěd, ale je mi to jedno), velkých hrnků čaje a horkých voňavých van. Těším se, že se vrátím k háčkování a uvařím si hrnec krémové dýňové polévky. Šimon teď miluje vyloupávání kaštanů, takže trávíme každý den pod jeho korunou a sbíráme, co se dá. Nemůžu se dočkat, až se listy zbarví do všech možných teplých barev – v září jsem se totiž také vdávala a tak mám podzim spojený i s focením svatebních fotek v rudo-žlutém zámeckém parku. Už je to 5 let, takže žádné bujaré oslavy neproběhly. Oba jsme s mužem rádi, že večer padneme a Šimon nás nechá vyspat a hned se nám necpe do postele. Mimochodem, jak se může dvou a půlleté dítě tak šíleně moc roztahovat???

Ale o tom třeba zase někdy příště. Mějte krásný podzim!

Tagy: barevná svatba | deník mamalifestyle | hektické podzimní období | nástup do školky

Článek je vydán v rámci seriálu: Deník MamaLifestyle

Komentáře