S dítětem na cestách…

Datum publikace: 07.07.2014

Kategorie: Maminky a tatínkové | Deník MamaLifestyle

Máme tu konečně letní prázdniny a s nimi i dobu dovolených. Jako rodiče většinou bereme své děti s sebou a u nás tomu není jinak. Je fajn vypadnout z města a jet někam do přírody, k moři, do hor nebo k vodě a nechat děti ať se vyblbnou, ušpiní (více než obvykle), zkusí nové věci a získají nové zážitky.

Já osobně miluju cestování, objevování nových zemí a jejich kulturu, jídlo a místní zvyky. A ještě jako těhotná jsem si říkala, že dítě to nezmění. Že prostě bude cestovat s námi a ono se nějak přizpůsobí. A tady čekáte, že se příběh zvrtne. Ale ve skutečnosti jsme všechny naše dovolené zvládli v klidu. Začali jsme v Šimonových 6 měsících zlehka – týdenním pobytem na Lipně. Hlavní bylo s sebou vzít hodně plen, dudlík a spoustu bodíček, a bylo skoro vystaráno. Dítě si ještě užívalo bezednou nabídku mléčného kalíšku (rozuměj kojením) a bylo to prostě v pohodě. Krátké výlety, spousta chození okolo přehrady s kočárkem, první ošplouchnutí vodou – máme jen ty nejlepší vzpomínky. Malý ještě hodně spal, takže jsem si užívali volné večery a odpolední válení na pokoji. Lipno určitě doporučuji.

Další rok jsme se troufli letecky na Mallorku. Synovi byl 1,5. Tady už trošku přešla legrace. Letadlo? Baví prvních 20 minut. Jídlo? Odmítá skoro vše kromě jogurtu a dortů. Moře? Moc studené a děsivě velké - nezájem. Pláž? Nudím se, vemte mě někam na hřiště. Ale pořád jsme byli 2 dospělí na 1 dítě a v 20.30 byla „padla“. I na tuto dovolenou máme pěkné vzpomínky.

Deník Mamalifestyle

Letos jsme se vydali ještě dál – do jižního Španělska, slibné Andalusie. 3 hodiny letu a 2,5letý chlapeček. Nicméně pozor, konečně měl vlastní sedadlo u okýnka! Díky tomu jsme let zvládli dobře. Chvíli se na sedadle pokoušel o kotouly, chvíli se nimral v jídle a dlouuuuhou chvíli koukal na moji největší konkurentku o Šimonkovo srdíčko – včelku Máju. Dále blbnul s tatínkem, mrkal na ostatní děti a už jsme byli na místě. Tentokrát jsme vybrali rodinný hotel nabízející malý aqupark, spostu klouzaček, tobogánků, bazénků. Malý se tedy vyřádil. I jídla snědl více (taky za ty peníze aby ne!). Před mořem měl stále respekt, ale donekonečna vybíral kamínky, aby je házel zpět do moře. Další pěkný zájezd a vzpomínky na celý život. Pokud by vás zajímalo video z naší dovolené, najdete ho na mém Youtube kanále (https://www.youtube.com/watch?v=naxUp_g4hDM)

Deník Mamalifestyle

Přeji vám všem krásné a pohodové dovolené, hodné děti, rychlou dopravu a žádné nemoci. Užijte si to ať doma nebo v zahraničí. Vaše Tereza.

Tagy: Deník MamaLifestyle

Článek je vydán v rámci seriálu: Deník MamaLifestyle

Komentáře