Vánoce, Vánoce přicházejí….a jak je přežít!

Vánoce, Vánoce přicházejí….a jak je přežít!

Datum publikace: 10.12.2014

Kategorie: Těhotenství | Maminky a tatínkové | Deník MamaLifestyle | Slavné maminky

Dlouho jsem předstírala, že tomu tak není a je spoustu času, ale je to oficiálně tu - Vánoce jsou za rohem. A tak jsem si říkala, že by to chtělo nějaký pěkný, pohodový článek.

Nicméně, jsem na tom asi jako většina z vás. Před mnou je spousta úkolů, zařizování, nákupů, pečení, popř. úklidu. A tahle představa mi tedy žádnou velkou pohodu nenavozuje. Zvlášť teď, kdy jsem ve 3.trimestru, začínám chodit jako kachna a únavou padám už kolem páté odpolední. Večer tedy moje motivace klesá na nulu a jsem jen schopná z gauče zírat na Dva a půl chlapa. (Ano, nový oblíbený seriál v naší domácnosti.)

Takže milé slečny a dámy, pojďme se nestresovat. Úklid nechám někdy na jaro, okna budu úplně ignorovat. Stačí, když se mi podaří s pupkem vytřít byt a budu spokojená. No dobře, ještě asi hodím záclony do pračky, na ty se fakt už nedá koukat.

Dále tu máme cukroví. Můj cíl je se Šimonkem napéct perníčky, pustit si k tomu české koledy i americké slaďáky (doporučuji soundtrack Láska Nebeská), zapálit svíčky a světýlka a prostě si to jen užít. Jakýkoliv další druh cukroví navíc bude už nepovinný nadplán. (Navíc u nás na farmářských trzích jedna paní prodává úžasné košíčky, takže jí letos asi vykoupím.)

Naše pečení cukroví :-)

Co tu máme dále? Dárky. Aha, tak tomu se asi nevyhnu. Náš trik je ale objednat co nejvíce věcí online (hračky, elektroniku, personalizované kalendáře se Šimonkem atp.) a s manželem jsme se domluvili, že si nadělíme spíše nějaký víkend o samotě, návštěvu divadla nebo fajn večeři.

To bychom měli zhruba vyřešené povinnosti a teď už si budeme jen užívat sváteční atmosféru! Moc se letos těším na první vánoční besídky co nás se Šimonkem čekají - při jeho výstupu ve školce se budu sto procentně dmout pýchou a vše poctivě natáčet. Dále mě moc baví brouzdat osvětlenou Prahou, navštívit výstavu betlémů, koukat na filmy a pohádky typu Sám doma. Také mám v lednici domácí vaječný likér (video s návodem je ke zhlédnutí na mém Youtube kanále) a ve špajzu spoustu čokolády. Vždyť je to letos asi naposled, kdy nebudu muset řešit váhu! Přibírat mám stejně, takže nějaké kilo sem, kilo tam mě už nemůže rozhodit.

Domácí vaječný likér u nás nechybí :-)

Ale hlavní otázka, kterou bychom si měli všichni položit je - proč vlastně slavíme Vánoce? Nevím, jak to bylo nebo je u vás doma, ale u nás se snažíme, aby to bylo o tom malém Jezulátku, který se v Betlémě před 2000 a něco lety narodil. Ten příběh asi všichni znáte a pokud jste věřící, o to více víte, že všechen ten konzum, spěch a komerce okolo Vánoc je jen přilepená náhražka té skutečné oslavy narození Spasitele.

Proto moc doporučuji (pokud nechodíte pravidelně), alespoň jednou zavítat do kostela, sboru nebo modlitebny a na chvíli se zastavit, nadechnout, přemýšlet...A uvidíte, že potom všechno to, co je venku vás nebude moci tak snadno semlít.

Šťastné a veselé Vánoce!

Přeji vám tedy všem krásné a klidné Vánoce a do nového roku spoustu rodičovských radostí a spokojených ratolestí!

https://www.youtube.com/user/MamaLifestyle

Tagy: Deník MamaLifestyle | Vánoce

Článek je vydán v rámci seriálu: Deník MamaLifestyle

Čtěte na Rodičům

Komentáře