Desetiměsíční miminko dobře chápe význam slova „ne“

Datum publikace: 29.05.2012

Kategorie: Desetiměsíční miminko

Desetiměsíční miminko je velice hbitý tvoreček. Bravurně leze po čtyřech, a proto je také velmi rychlé. Dobře rozumí slovu „ne“, ale když se mu to bude hodit, bude dělat, že slůvku nerozumí.  

Rychlá želvička na kolenou  
Desetiměsíční miminko se pohybuje po čtyřech s neuvěřitelnou rychlostí. Dávejte proto pozor, ať Vám neuteče, a nespadne třeba ze schodů. Lezení je velmi důležité pro správný vývoj páteře, neboť miminko tak posiluje své svaly. Náš tip: Velmi praktické jsou tepláčky se zesílenými koleny. Většina miminek v tomto věku dává přednost lezení. Když doleze k opoře, postaví se. Proto také pozor na vratké kusy nábytku.      

Z miminka se stává osobnost
Z desetiměsíčního miminka se pomalu ale jistě stává osobnost, která čím dál důrazněji prosazuje své požadavky. Třebaže dobře rozumí slůvku ne (které je pro ně mimochodem velmi nepopulární neboť se jím zakazují všechny zajímavé věci, které by rádo dělalo), když se mu to hodí, dělá, že jeho význam zcela nechápe. Ovšem jeho ne má svou váhu. Například jeho vyslovením odmítne jíst zeleninový příkrm, který mu nechutná. Miminko chce být středem pozornosti. Když si ho nevšímáte, upoutá na sebe pozornost různými zvuky, v krajním případě pláčem.     

Rozvoj řeči
Kromě slůvka ne rozumí desetiměsíční miminko také mnoha dalším slovům, která často slyší, jako je papat, spinkat, pápá, a dalším začíná je také samo používat. Holčičky si obvykle osvojují řečové dovednosti rychleji než chlapečkové. 

Přečtěte si také

Tagy: desetiměsíční miminko

Komentáře