Tipy na výzdobu dětského pokoje

Datum publikace: 31.03.2014

Kategorie: Batole | Předškoláci | Školáci | Bydlení | Dětský pokojíček

Přemýšlíte, jak vybavit dětský pokojíček? Pro jeho modernizaci nemusíte hned vyměnit všechen nábytek, stačí vyměnit pár prvků a budete se divit nad výsledným dojmem. Připravili jsme pro Vás pár tipů, se kterými můžete oživit každý dětský pokoj. Představujeme Vám kouzelné povlečení podle posledních skandinávských trendů a dekorace a hračky pro děti v nordic stylu.

1. TIP: Povlečení jako nejvýraznější prvek

Všimli jste si někdy, jak barva a motiv povlečení ovlivňuje náladu celého dětského pokoje? Přemýšlejte o tom. Pokud chcete rychlou změnu stylu pro rostoucí děti, je výměna povlečení a dalšího bytového textilu (např. sedák na židli, závěsy, polštářky), tím nejjednodušším. Pokud se Vám povede sladit povlečení s jedním polštářkem, který umístíte na židli u psacího stolu, nebo klidně na zem s hracím kobercem, změna na sebe nenechá dlouho čekat...

Dívčí pokoj a postel jako pro princeznu

Při úpravách dívčího pokoje se možná vyřádíte trochu více. Nemusíte šetřit s polštářky. Čím víc, tím líp. Objevili jsme pro Vás povlečení z dílny Pip Studio, které nám učarovalo. Je pro takový dívčí pokoj v pohádkovém stylu jako dělaný. Co říkáte?

Povlečení Pip Studio

Polštářky a textil pro nejmenší

Pro nejmenší děti jsme objevili bytový textil a polštářky v Nordic stylu od ferm LIVING. V dětském světě fantazie jen těžko rozeznáte: Je to sova, nebo je to polštářek?

Dětský pokoj pro nejmenší fermLIVING

 

2. TIP: Zvířátka jsou kamarádi

Krásnou dekorací, a to nejen pro dětský pokoj, budou originální polštářky a povlečení z dílny By Nord. Zvířátka jsou jako živá a děti je milují. Vlastně i my dospělí... Povlečení se zvířaty nabízí By Nord pro děti pod kolekcí Junior i v klasických velikostech pro dospělé. Prohlédněte si všechny kousky od By Nord a uvidíte...

Zvířecí svět By Nord

3. TIP: Japonské washi pásky

Naším posledním tipem na jednoduchou a originální výzdobu dětského pokoje jsou japonské washi pásky. Na první pohled připomínají papírovou lepící pásku. Vyrobeny jsou ale z rýžového papíru a vybírat si můžete z desítek barev a vzorů. Přetrhnete je v ruce a využít je můžete k dekoraci čehokoli. Poliček, váziček, sešitů, lampiček, zrcadel... Použít je můžete jako velmi netradiční rámečky na fotografie a nepotřebujete ani hřebíčky... a nemusíte se bát o omítku. Japonské washi pásky lze opakovaně přilepovat i odlepovat. Navíc je pořídíte za pár korun.

Japonské washi pásky

 

Znáte rčení: „Kdo si hraje, nezlobí.“? Tak nezlobte své děti a pořiďte jim dětský pokojíček, ve kterém bude radost hrát si den co den.

Zdroj foto: Bella Rose, Nordic Day

Tagy: dekorace do dětského pokoje | dětský pokojíček | nordic styl

Komentáře