Zdravé sezení v dětském pokoji – novinky 2016

Datum publikace: 03.02.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Předškoláci | Školáci | Bydlení | Vývoj školáka | Dětský pokojíček | Školní pomůcky | Zdraví

Přechod z mateřské školky do základní školy je pro dítě velmi náročný. Celodenní aktivní pohyb v mateřské školce je najednou vystřídán dlouhodobým sezením ve školních lavicích nebo doma při učení a psaní úkolů a u počítače. Není výjimkou, že některé děti tráví vsedě i 10 hodin denně.

Aby dítě sedělo zdravě, musíme mu dát k dispozici nejen vhodný pracovní stůl a židli, ale musíme ho také naučit na tomto nábytku správně sedět!

Dítě by si mělo pomalu zvykat na sezení na židli ještě před nástupem do základní školy. Jen tak můžeme ovlivnit, aby se dítě nehrbilo, aby sedělo vzpřímeně s nohama pevně na zemi.

Výše zobrazené dětské pracoviště je vhodné pro vybavení dětského pokoje. Skládá se ze zcela nové ergonomické židle MyPony 2435 z dílny MAYER CZ, z nového provedení psacího stolu 32W3, z přídavné poličky a pojízdného kontejneru - vše nově s horními deskami bílými (dosud bylo v nabídce jen lamino vzhled javor). Židle i stůl jsou rostoucí. Lze je snadno nastavovat tak, aby dítě mohlo sedět vždy s nohama pevně na zemi, s pokrčenými koleny cca 90 stupňů, aby se mohlo v bedrech pohodlně opřít o zádovou opěrku a aby výška pracovní desky byla na 2-3 cm pod úrovní volně spuštěných loktů dítěte.

Ergonomické židle MyPony z dílny MAYER CZ

Nová ergonomická židle MyPony 2435 je vybavena univerzálními kolečky pro všechny podlahy - lze je buď odbrzdit, aby se vždy volně točila, nebo nastavit tak, aby se volně točila jen při posouvání nezatížené židle po pokoji, zatímco při dosednutí se zablokují a zajistí tak pevnou pozici židle. Konstrukce židle také řeší problém klasických otočných dětských židlí na pístu, kde je volnost otáčení sedáku příliš velká a děti se často nekontrolovaně točí.

Nové ergonomické židle MyPony

V nabídce je i velmi kvalitní čalounění v potazích aquaclean, které velmi dobře odolává zašpinění a je snadno čistitelné jen vlhkou utěrkou. Ideální čalounění pro děti.

Kvalita čalounění výrobků z dílny MAYER CZ je vždy na vysoké úrovni. Záruka 5 let.

Detail čalounění židle z dílny MAYER CZ

Téměř každá zdravotní potíž s páteří má jistou návaznost na nesprávnou a strnulou pozici při sezení v útlém dětství.

Uchycení opěrky zad je flexibilní - opěrka zad se lépe přizpůsobuje různým polohám sedu. Výkyvná zádová opěrka umožňuje dítěti aktivní zapojení zádových svalů i během sezení.

Meziobratlové ploténky potřebují ke své správné funkci co nejvíce zdravého pohybu a co nejméně strnulosti a právě dynamické sezení na židli MyPony je ideální prevencí proti pozdějším bolestem zad.

Značkový nábytek MAYER - osvědčená kvalita

Značkový nábytek MAYER – osvědčená kvalita
Již více než 15-tileté pozitivní zkušenosti s kvalitou dětského nábytku MAYER jsou cennou zárukou kvality výrobků. Výrobce se zaměřuje na dětský rostoucí nábytek pro děti od cca 4 let až do dospělosti. Oficiální záruční doba je pětiletá včetně čalounění, skutečná doba užívání je však mnohem mnohem delší. Většina výrobků je dodávána do 7 dnů po jejich objednání na jakoukoliv adresu v ČR a o 2 dny později v SR.

Mezi osvědčený nábytek patří zejména rostoucí židle Freaky, Freaky Sport, Actikid a rostoucí stoly Profi3 s velkou zásuvkou v základní ceně – vše značkové výrobky společnosti MAYER CZ. Nyní se sortiment rozšířil o zcela nový koncept dětské židle MyPony a bílé provedení stolů, kontejnerů a poliček.

Chcete-li podrobnější informace o nových židlích MyPony, podívejte se na stránky výrobce http://www.mayer.cz/kids/mypony. Všechny ostatní výrobky si můžete prohlédnout na www.mayer.cz/kids

Chcete-li tento nábytek koupit, stačí navštívit nejbližší kamennou prodejnu se vzorky nábytku a čalounění (viz mapa prodejců), zboží vyhledat u internetových prodejců nebo navštívit přímo e-shop výrobce www.detska-zidle.cz.
Nejbližší výstava novinek: Výstava FOR FURNITURE v Praze v Letňanech ve dnech 17.-20.března 2016, stánek MAYER CZ - hala 5 - D8.

Tagy: dětské židle | ergonomické židle | kvalitní nábytek do dětského pokoje | nábytek MAYER CZ | vybavení do dětského pokoje

Čtěte na Rodičům

Komentáře