Vychováváte děti k odpovědnosti za jejich činy?

payinka payinka
19.06.2014 14:26 Odpovědět

Chtěla bych se s Vámi podělit o krátký příběh který se stal včera. Z hlediska hmotného jde o uplnou hloupost, ale důležitý je po mě výchovný aspekt, kde daná rodina podle mě naprosto selhala...a ne poprvé.
Bydlíme v centru města v činžáku a mám velké štěstí, že ke každému bytu náleži maá zahráka za domem, kde zároveň můžeme využívat dva prostory na věšení prádla. Koukáme na dvůr z kuchyně z okna, takže když odpoledne piju kávu, mám přehled, kdo se mi motá kolem prádla:o) Včera jsem zahlédla jak se 10letá holčička, kterou vychovává babička a teta, pověsila na šňůru na prádlo a ta samozřejmě praskla (holčička má cca 70 kg). Malichernost a blbost. Ovšem ne ve chvíli, kdy vidíte, že teta jde šňůru zpátky na rafičit. Počkáte si tedy co bude dál. Na večer zmíňenou paní potkl na chodbě můj partner (tipuju, že hy vyhlížela kukátkem) a varovala ho, že ta šňura je nějaká vachrlata a ať tam radši nic nevěším. On, jelikož tu maskovací akci také viděl, odvětil patřičným tónem" ahaaaa, to je zvláštní.." a dál nic. Já jsem sousedku potkala dnes ráno - opět mě varovala, že bych tam asi prádlo věšet neměla, že ta šňůra tam je už 4 roky a že je asi už taková ztrouchnivělá - je plastová mimichodem. Tak jsem se už neudržela a řekla jsem jí, že si myslím, že to bude spíš tím, že to jejich slečna utrhla, když se na ní houpala, že jsem to viděla...začala jen blekotat.." noo, to já neříkám, že ne" a odešla...
A já se ptám, co z té holky vyroste, když ani její opatrovnicí neumí přijít a říct - je mi líto, rozbili jsme to. Omlouvám se....V životě bych po nich nechtěla peníze za šňůru..ale ta holčička už není tak malá, aby neuměla přijímat odpovědnost za své činy. Bohužel se to nemá od koho naučit.
Ps...před 2 lety nám rozbila okno u zahradního domečku - scénář byl uplně stejný. Dělali, že nic...
Ach jo.

Příspěvky

Sisinka11 Sisinka11
22.03.2015 22:43 Odpovědět

Ja musim souhlasit,ta školka dela opravdu hodně,ale taky dost zálezi na te domáci vychove. Pokud ale mate tak vyhovujici skolku, tak to máte štesti.

Stanka Stanka
21.03.2015 16:39 Odpovědět

No podle mého názoru dělá hodně školka..Snažíme se samozřejmě doma, co nejvíce a nejlépe vychovávat, ale v té školce to je mnohem intenzivnější a je tam větší autorita..Hlavně,co my máme teď školku, tak si ji nemůžeme vynachválit, vedou tam dětičky k zodpovědnosti, samostatnosti a to je právě to, co děti potřebují

petridnes petridnes
19.02.2015 14:55 Odpovědět

Hola lola bola stvola kyho vola

petridnes petridnes
18.01.2015 13:56 Odpovědět

@petridnes hahaha

petridnes petridnes
18.01.2015 13:56 Odpovědět

Příšerné

mamca2 mamca2
19.06.2014 15:41 Odpovědět

Ahoj, no tak to je síla! Ta "holčička" - já bych řekla spíš nevychovanec - by zasloužila pořádnou lekci z chování. Jenomže ona to má nejspíš okoukané z rodiny. Vyroste z ní zrovna takový alibista jako její podařená tetička.
Já se snažím od malička učit svoje děti, že si za svoje chování a činy musí nést odpovědnost. Samozřejmě, že zkusí zalhat, ale nakonec se na to přijde a následuje trest s důrazem na to, že kdyby se provinilec přiznal hned, tak sice dostane vynadáno, ale dá se to řešit. Je to děs, když jsou děti vedeny k bezohlednosti!

1

Přidat odpověď

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat.