Máte doma dospívající dceru? Buďte jí při proměně v ženu dobrými průvodci!

Datum publikace: 04.12.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Školáci | Dospívání | Rodiče a děti | Psychika | Vývoj školáka

Motto: „Cesta od panenství k mateřství je jedna z nejdůležitějších duchovních přechodových fází, které žena absolvuje.“

Na začátku 21. století již není menstruační krev tabu jako v minulosti. Přestože svým dcerám většinou vysvětlujeme, k čemu dochází v ženském těle během puberty, často přitom vynecháváme poučení o tom, co se s nimi v době dospívání děje po duševní stránce. V mnoha kulturách sice existují obřady doprovázející dospívání, jež jsou jakýmsi pokusem poučit mladé dívky, co znamená stát se fyzicky a duchovně ženou, některé z těchto iniciačních rituálů jsou však bolestivé a ponižující, a tak nejsou ani výchovné, ani posvátné.

Menarché – první menstruace i cesta
Pojmem menarché označujeme první měsíční periodu dívky, ale též celou řadu událostí, které se odehrávají, když dívka putuje z bezpečného světa svých rodičů do svého vlastního světa. Je to mezidobí, kdy už není dítětem, ale ještě není ženou. Je to rovněž nevyzpytatelná doba, kdy jsou dívčiny emoce mimořádně silné a velmi výrazně se projevují duchovní síly. V pohádkách a mýtech bylo toto mezidobí, tato „země nezemě“, vždycky čímsi tajuplným a záhadným. Nedopusťme, aby nám toto období proplulo mezi prsty.

Sedm posvátných fází menarché, Spirituální cesta dospívající dívky (DharmaGaia, 2013)
Christi Meysenbach Boylanová, bývalá vydavatelka časopisu o výchově dětí a autorka knihy Sedm posvátných fází menopauzy, při psaní své knihy vycházela z vlastních zkušeností matky dvanáctileté dívky. Pokusila se vytvořit spirituální cestovní mapu za použití sedmi různých rituálů či fází, které vyznačují magickou transformaci dívky z panny v matku. Je to pomůcka, kterou mohou pou¬žívat rodiče i děvčata k tomu, aby se orientovali na pouti světem toho druhého. Do knihy též zařadila typy na vytvoření rodinných rituálů k oslavě první dívčiny menstruace.

Sedm posvátných fází menarché je jedna z oněch vzácných knih, které mohou změnit člověku život. Kristi Boylanová píše neuvěřitelně citlivě a moudře o tom, jaké se v mladých dívkách odehrávají boje, když stojí tváří v tvář fyzickým a spirituálním změnám, jež s sebou nese dospívání. Každý, kdo vychovává dceru, by si měl určitě tuto knihu přečíst!“ – MICHAEL GURIAN, autor knih The Wonder of Girls a Boys and Girls Learn Differently!

Sedm posvátných fází menarché je naprosto kouzelná kniha. Kristi Boylanová v ní popisuje, jak to skutečně je – jakou cítí dospívající dívka bolest i radost - a nabízí nám také zajímavý příklad, jak děvčeti projevovat respekt a jak ho během tohoto procesu povzbuzovat, tak aby mělo mnohem lepší šance, že z něho vyroste silná a zdravá žena.“ – CHRISTINE NORTHRUPOVÁ, M.D., autorka knih Women’s Bodies, Women’s Wisdom a The Wisdom of Menopause

DharmaGaia dále vydala tyto knihy s podobnou tematikou:

Miranda Gray: Rudý měsíc


Mary Dillonová, Shinan Barclayová: Rozkvétající žena

Více na www.dharmagaia.cz, dharmagaia@dharmagaia.cz

Na našem webu též najdete 50% předvánoční slevy na některé tituly z naší produkce!

Tagy: dospívání dívky

Komentáře