Sexuální identita teenagerů

Datum publikace: 31.01.2012

Kategorie: Dospívání

Sexuální identita teenagerů nemusí být ještě zcela dokončena. Od jistého věku, obvykle kolem 16 let, však bývá neměnná. Děti s odlišnými sexuálními preferencemi potřebují naši podporu.   

Hledání sexuální identity
V období dospívání dochází k vytváření sexuální identity. Teenageři si jsou svou orientací většinou jisti, ale není výjimkou, že je přitahují lidé obou pohlaví, z čehož mohou být zmateni. Tato přitažlivost však nemusí být známkou bisexuality, ale nedokončené sexuální identity. Stejně tak když dospívajícího chlapce nebo dívku přitahují pouze lidé stejného pohlaví, nemusí se ještě jednat o homosexualitu. Přátelské vazby bývají v tomto věku velmi hluboké a založené na citech. Ovšem v mnoha případech je již v tomto věku sexuální identita dokončená a neměnná.     

Homosexualita
Pokud teenager zjistí, že má odlišnou sexuální orientaci než většina populace, musí čelit mnoha problémům. Tím nejhorším je vědomí negativního postoje jeho rodičů, přátel a celého okolí. Homosexuální adolescenti často upadají do osamění. Mají deprese, které mohou vést až k sebevraždě. Rodičům se svou identitu většinou bojí přiznat, neboť se obávají jejich reakcí. Přijmout skutečnost, že Vaše dítě je homosexuál nebo lesbička, opravdu není snadné. Je však třeba reagovat klidně, abyste neztratili jejich důvěru, snažit se své děti přijmout se vším všudy, neboť oni za své sexuální preference nemohou. Pokud si nevíte rady, vyhledejte pomoc psychologa, který pomůže Vám i dítěti vyrovnat se s touto skutečností.      

Foto: Pixmac.cz

Přečtěte si také

Tagy: sexuální identita teenagerů

Komentáře