Dospívání

Sexuální identita teenagerů

Sexuální identita teenagerů nemusí být ještě zcela dokončena. Od jistého věku, obvykle kolem 16 let, však bývá neměnná. Děti s odlišnými sexuálními preferencemi potřebují naši podporu.   

pokračovat na článek

Masturbace je přirozená součást vývoje

Masturbace patří mezi naprosto přirozené způsoby, jak dítě poznává své tělo, objevuje svou sexualitu a později také uvolňuje sexuální napětí.  

pokračovat na článek

Ochrana před početím

Jakmile začne mít Vaše dcera pravidelnou menstruaci, je nejvyšší čas, abyste ji poučili na téma ochrana před početím.    

pokračovat na článek

První menstruace

V období dospívání dochází u dětí, které se postupně mění v dospělé, k mnoha fyzickým a hormonálním změnám. U dívek je jednou z těchto změn první menstruace. Kdy máte svou dceru o menstruaci poučit? Jak to udělat? Poradíme Vám.  

pokračovat na článek

Rostoucí židle: Sezení pro malé i velké

Na zdravé sezení našich dětí je dobré pamatovat již v batolecím věku. Pokud dětem pořídíme komfortní rostoucí židli, nemusíme po mnoho let kupovat žádnou další. Rostoucí židle vydrží dětem od předškolního věku až do dospělosti.

pokračovat na článek

Designové samolepky na zeď dětského pokoje

Hledáte způsob, jak svým dětem zkrášlit pokojíček? Kupte jim designové nálepky na zeď. Originální samolepky na míru skvěle oživí stěny jejich pokojíčku!  

pokračovat na článek

Matka a dospívající dcera. Jak spolu vyjít

S dcerou v pubertě není snadné vyjít. Ale je snadné vyjít s Vámi? Pokud chcete mít se svou dospívající dcerou hezký vztah, měla byste se při výchově držet jistých pravidel.   

pokračovat na článek

Brigáda připraví děti na život

Chcete mít samostatné děti, které se o sebe dokážou samy postarat? Brigáda je dobře připraví na život.

pokračovat na článek

První lásky a první zklamání

Začátek i konec prvních lásek bývá těžký. Pokud Vaše dospívající dítě trápí srdcové záležitosti, jistě mu budete chtít pomoci. Poradíme Vám, co dělat, a hlavně, co raději nedělat.   

pokračovat na článek

Chlapec na prahu dospívání

Puberta u chlapců začíná mezi 9. a 13. rokem. Co všechno by měl tatínek svému synovi na prahu dospívání vysvětlit?  

pokračovat na článek

Tetování a piercing. Pozor na zdravotní rizika.

Jen těžko se hledá rodič, který je nadšený z toho, když se jeho dítě vrátí domů zkrášlené tetováním nebo piercingem. Hlavním důvodem ke znepokojení jsou možná zdravotní rizika.   

pokračovat na článek

Bezpečný sex. Nestyďte se o něm mluvit s dětmi.

Mnoho rodičů se stydí hovořit se svými dětmi o sexu. Svůj rozhovor na téma bezpečného sexu proto dlouho odkládají. Když se k němu konečně odhodlají, bývá už většinou pozdě.   

pokračovat na článek

Bojíte se pustit své dítě na večírek?

Ani se Vám nedivíme. Stačí si jen vzpomenout, co jsme vyváděli na večírcích my. Doma ho ale také stále držet nemůžete, zvláště když na večírek smí všichni kamarádi z jeho třídy. To by se přeci z Vašeho dítěte stal naprosto vyřízený outsider! Tak co teď?

pokračovat na článek

Tipy na ložnici pro dospívající slečny

Máte doma dospívajíci slečnu, kterou už nebaví její dětský pokojíček a už se necítí být malou holčičkou? Přečtěte si naše tipy určené určené pro ložnice dospívajících slečen ve věku zhruba od dvanácti do šestnácti let. 

pokračovat na článek

Jak zařídit studentský pokoj

Dopřejte studentům trochu komfortu a zařiďte jim pokoj podle jejich potřeb. K příjemnému studování je přeci zapotřebí pohodlí! Ovšem v rozumné míře, aby se zde člověku vůbec chtělo studovat!  

pokračovat na článek

Není Vaše dítě v nebezpečí?

Teenageři sice nepotřebují tolik péče jako malé děti, přesto bychom i nadále měli mít oči otevřené, abychom je mohli v případě potřeby ochránit před riziky, která mohou vážně ohrozit jejich zdraví i život. Věnujte proto pozornost níže uvedeným signálům!         

pokračovat na článek

Nedrážděte puberťáka!

Také máte pocit, že se Vaše kdysi hodné dítě změnilo v tvora, kterého byste nejraději roztrhli? Napadlo Vás ale někdy, že můžete mít na jeho nesnesitelném chování svůj podíl? Možná své dospívající dítě zbytečně dráždíte svým vlastním chováním!  

pokračovat na článek
123