Finance

5 kroků k získání hypotéky na váš vysněný domov

Půjčka na bydlení je často jedinou možností, jak si splnit sny o vlastním bydlení. Problém může nastat, když nemáte dostatek finančních prostředků na jeho pořízení. Podívejte se na 5 kroků, které vám pomohou v získání hypotéky na váš vysněný domov.

pokračovat na článek

Běžný účet jako nástroj pro odkládání peněz dětem: Jaké má benefity?

Finanční gramotnost je klíčovou dovedností, kterou by si děti měly osvojovat již od útlého věku. Jedním z efektivních způsobů, jak toho dosáhnout, je založení účtu pro své děti a využití některých z jeho benefitů. Dětský účet mKonto, jehož založení i vedení je zcela zdarma, může sloužit jako užitečný nástroj pro průběžné odkládání peněz a přinést dětem v dospívání mnoho výhod.

pokračovat na článek

Úrazové pojištění pro děti: K čemu je a jak vybrat to nejlepší?

Co je na pojištění nejdůležitější? V první řadě mít ho sjednáno dřív, než dojde k nehodě. Obzvlášť děti se před úrazy chrání těžko – při své neposednosti a touze objevovat svět nějakou tu bouli či odřeninu utrží většina z nich. Kvůli úrazu však bývá v tuzemských chirurgických ambulancích ročně ošetřeno několik set tisíc dětí, je tedy dobré nic nepodcenit. Vyplatí se brát v potaz i scénáře, na které se žádnému rodiči nemyslí zrovna snadno – úrazové pojištění může nelehkou životní situaci částečně usnadnit, alespoň co se finančních dopadů týče. A podle jakých parametrů jej vybírat? To vám poradíme níže.

pokračovat na článek

Základní pojmy finanční gramotnosti pro školní děti

S finanční gramotností by se mělo začít už v útlém věku. Čím dříve s vašimi dětmi začnete na toto téma pracovat, tím rychleji jim pomůžete zorientovat se v tomto složitém světě. Pokuste se v nich vzbudit zájem a následně si vybudovat vztah k penězům. Určitě nechcete, aby v dospělosti trpěli jenom proto, že jim nikdo nevysvětlil, jak vše funguje. Sami určitě znáte ve svém okolí lidi, kteří si berou jednu půjčku za druhou, na to hypotéku a jsou ve finanční pasti. A to si pro své dítě nepřeje nikdo!

pokračovat na článek

Podnikatelský účet: Všechno, co potřebujete vědět

Podnikatelský účet je speciální typ bankovního produktu, který je nabízen pro podnikající fyzické osoby či právnické osoby. Tento účet není povinný, přesto s sebou přináší mnoho výhod. Co všechno o podnikatelském účtu potřebujete vědět?

pokračovat na článek

Ušetřete při platbě elektřiny bez toho, aniž byste se vzdali svého pohodlí

Existuje nějaký způsob, jak snížit své výdaje za elektřinu, ale přitom se nevzdat svého pohodlí? Dáte-li si pozor a budete dodržovat několik základních pravidel, zjistíte, že levná elektřina nemusí být pouze vaším zbožným přáním.

pokračovat na článek

Pomozte na svět knížce „Patlas zvířat“

Mnoho zvířat má ve svých názvech skryté významy, které s nimi takřka nesouvisí. Ve svých ilustracích a textech význam těchto slov zveličuji, rozvíjím a často doháním až k absurditě. Tak se stane, že známí tvorové náhle získávají úplně odlišnou podobu.

pokračovat na článek

Začínáte přemýšlet o tom, jaké hračky dětem nadělí Ježíšek?

Nad počasím převzal vládu podzim a pro rodiče malých dětí to znamená dvě věci. Začal čas podzimních viróz a blíží se Vánoce. S posilováním dětské imunity vám moc neporadíme, ale nad tím, jaké hračky by dětem mohl Ježíšek nadělit, se s vámi zamyslíme.

pokračovat na článek

Revolvingový, investiční, lombardní… Aneb vyznáte se v úvěrech?

Věděli jste, že existují desítky a desítky různých typů úvěrů? Lombardní, eskontní, investiční… A člověk má rázem pocit, že je k jejich pochopení potřeba minimálně maturita z ekonomie nebo účetnictví. Nebojte. Sepsali jsme pro vás přehled těch úvěrů, na které se Češi nejčastěji ptají internetových vyhledavačů a zajímají je jejich parametry či fungování. A věříme, že se díky němu v záplavě cizích slov z finančnictví už nikdy neztratíte.

pokračovat na článek

Koronákupy: Jak nakupovat bezpečně nejen během epidemie?

Koronavirus změnil naše zaběhnuté nákupní zvyky v průběhu několika dnů. Kromě omezení toulek po obchodech se více zamýšlíme i nad způsobem, jakým nakupujeme. Rouška a igelitové rukavice tak nyní patří k výbavě většiny z nás. Rychlý a bezpečný nákup však pomohou zajistit i moderní technologie.

pokračovat na článek

Tip na místo, kam se vydat na nákupy s celou rodinou

Došly vám nápady, jak zabavit vaše děti, které z nudy vymýšlí nejrůznější lumpárny? Marně přemýšlíte, kam jako celá rodina vyjet na výlet a poznáním nových míst? V tom případě pro vás máme jeden naprosto báječný tip, který rozhodně stojí za úvahu!

pokračovat na článek

Jak darovat peníze s minimálním zdaněním?

Rozhodli jste část svého majetku darovat ve formě peněz? Možná jste si mysleli, že zrušením darovací daně v roce 2014, je tedy darování osvobozeno od této povinnosti. Není tomu ale tak. Pokud teď uvažujete, jak darovat peníze a v jaký povinný desátek budete muset státu odvést, poradíme vám.

pokračovat na článek
1