Když učení baví!

Datum publikace: 20.11.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Předškoláci | Školáci | Hry a volný čas | Vývoj dítěte | Rodiče a děti | Hračky pro děti

Jdete v zimě k zápisu? Nejvyšší čas pořídit zábavné hry rozvíjející logické myšlení, motoriku, tvořivost a další dovednosti, které bude Vaše dítě již brzy potřebovat ve škole. Předškoláci se totiž nejvíce učí hravým způsobem, kdy si ani neuvědomují, že se něčemu učí.

Hrací hodiny děti baví

Jak ten čas letí! Ještě máte v živé paměti, jak jste chovali v náručí miminko, a najednou je z něho školák. Právě v šesti letech je nejvyšší čas učit děti rozpoznávat, kolik je hodin. Obyčejné papírové hodiny sice splní svůj účel, hrací hodiny z odolného plastu jsou však mnohem zábavnější a praktičtější. Přímo do ciferníku mohou děti vkládat kostky z tvrdého dřeva s různým potiskem a učit se tak rozpoznávat čísla v 24hodinovém cyklu i jejich správnou polohu.

Kouzelné tabulky naučí nejen počítat

Početní dovednosti se člověku hodí už od útlého věku. Kouzelné tabulky naučí děti počítat, poznávat barvy i rozpoznávat tvary. A protože zapsané výsledky lze snadno smazat, jsou tyto tabulky ideální k procvičování. Ostatně své dovednosti si mohou děti procvičovat i bez kontroly rodičů. Když totiž přitisknou prstík na černé políčko, zobrazí si jim správný výsledek. Pokud má Vaše dítko na školu ještě nějaký ten rok čas, můžete mu prozatím pořídit Hraní se zvířátky - tabulku učenou na rozvoj jemné motoriky.

Kouzelné tabulky

Zvířátka kolem nás

Další praktickou pomůckou pro rozvoj malých předškoláků jsou kartičky se zvířátky. Díky nim se děti mnoho dozvědí o životě jednotlivých zvířat a přiřazováním kartiček na správná místa v sešitě si zdokonalují logické myšlení. Dětem se však nejvíce líbí, že je sešit stíratelný, a že do něho mohou malovat. Náš tip: Voskovky Floppy, které mají vynikající přilnavost barvy, a pomocí suchého hadříku je děti snadno setřou z povrchu sešitu.

Zvířátka kolem nás

Knížečky Benny Blu

A pojďme si s dětmi ještě něco zajímavého přečíst. Tematické knížečky Benny Blu učí děti poznávat svět a přispívají k rozvoji jejich představivosti i řečových dovedností. Kluky nejvíce zaujmou knížečky, jako jsou Hasiči, Auta, nebo Dinosaruři, holčičkám můžete pořídit třeba krásné Motýly, Delfíny, anebo knížečku Benny Blu vaří. Nabídka témat, která děti zajímají, je široká. Stačí jen vybrat.

  

  

 

Indoorový písek nešpiní!

A dost už bylo učení, je čas, nechat děti trochu odpočinout. Třeba na písku. Že už je venku chladno? Nevadí. Indoorový písek můžete mít i doma. Na rozdíl od modelíny či běžného hrubého písku nešpiní a snadno jej odstraníte i z koberce. Navíc je krásně hebký a děti si při hře s ním odpočinou, a přitom si rozvíjejí své motorické dovednosti a samozřejmě také fantazii a kreativitu.

Pro snazší začátky ve škole

Milé maminky a tatínkové, pískem náš seznam praktických tipů, které usnadní Vašim dětem začátky ve škole, končí. Více šikovných pomůcek pro zábavné učení najdete na stránkách www.zabavneuceni.cz.

Tagy: hračky | hry

Komentáře