Víme, kde nakoupíte vše potřebné pro Vašeho malého plavce

Tipy pro ideální dovolenou s dětmi u vody

Datum publikace: 18.05.2015

Kategorie: Novinky na trhu | Hračky pro děti

Blíží se léto a snad všechny české rodiny s malými i velkými dětmi stráví část léta u vody. A protože všichni naši čtenáři jsou či brzy budou rodiči, přinášíme řadu tipů, jak si pobyt u vody s dětmi zpříjemnit a nepřidělávat si zbytečné starosti.

Pokud jedete k vodě na začátku sezóny či jsou Vaše děti zimomřivé, můžete jim vodní radovánky zpříjemnit koupením dětského neoprenu. Neopreny se vyrábí i pro kojence ve věku od 3 měsíců, existuje jich řada typů. Nejčastější jsou klasické neoprenové obleky o různé tloušťce od 1 do 3 milimetrů. Čím bude neopren silnější, tím více zahřeje. Navíc každý neopren je i 100% UV ochranou! Pro nácvik plavání se vyrábí i neopreny kombinované s lycrou kolem ramen, které umožňují zcela volný pohyb při plavání. Na dětské neopreny se specializují firmy TWF, Two Bare Feet a Splashabout.

Dětské UV oblečení

U vody je potřeba mít na paměti i bezpečnost. Jak dopřát malému plavci co největší volnost při vodních radovánkách a zároveň stále netrnout strachy, co se může přihodit? Výborným řešením jsou plavací vesty. Ty jsou vyrobeny z tenkého neoprenu a uvnitř mají řadu vyjímatelných plováků. Na stejném principu jsou založeny i dětské plováčky. Zde jsou plováky přímo součástí plavkového kompletu. Děti nejsou nijak omezeny v pohybu, vesta či plováček je ve vodě nadnáší a děti si mohou plně užívat volného pohybu ve vodě. Plavací vesty jsou vhodné i pro nácvik plavání, který se opravdu stane zábavnou hrou.

Dětské plováčky

Jestliže jsou Vaše ratolesti ještě v kojeneckém věku a nedokážou udržet moč ani stoličku, je třeba vyřešit možné nehody s nimi. Do žádného aquaparku Vás nepustí bez kojeneckých plaveček či plen. Klasické plenky do vody jsou většinou jednorázové a po prvním pomočení se stávají nepříjemnou zátěží. Ideálním řešením jsou kojenecké plavky z neoprenu. Jsou konstruovány tak, že již není potřeba používat plenky. Samotnou moč neoprenové plavečky propustí, ta ale není problémem, v bazénu či koupališti se naředí a odfiltruje. Naopak stoličku spolehlivě zachytí. Plavky se snadno očistí a dokud z nich miminko nevyroste, budou spolehlivě sloužit. Největší výběr vzorů najdete u firmy Splashabout, ale stejně kvalitní jsou i české plavky z produkce firmy Malý plavec.

Kojenecké plavky z neoprenu

Pro větší děti pak můžete vybrat pestrobarevné plavky, které nyní určují módní trend. Doporučit můžeme výrobky firmy Funkita, jež jsou chloru odolné, stálobarevné a z pestré nabídky barevných vzorů si vyberou nejen děti, ale i maminky a tatínci.

Řadě dětí vadí voda v očích, a proto jsou vhodné a někdy i nutné plavecké brýle. Klasické brýle řadu dětí tlačí do očí, na dětském obličeji špatně drží a netěsní. Naštěstí jsou již na trhu maskové brýle firmy Aqua Sphere, které pevně drží na kostech kolem očí, netlačí a výborně těsní. Navíc mají široký zorný úhel a protizamlžovací úpravu a děti za chvíli ani nevnímají, že brýle mají nasazeny.

Nesmí se zapomenout ani na ochranu proti škodlivému UV záření. Opalovací krémy speciálně vyrobené pro děti, jenž nedráždí citlivou pleť, jsou výrobky firmy Daylong. Můžete zvolit i UV oblečení, které má speciální ochranu proti UV záření a má potřebnou certifikaci, ochrana většinou odpovídá použití krému s UV faktorem 50. Řada triček a kombinéz je přímo určena i do vody, jsou vyrobeny z rychleschnoucího nesavého materiálu. Opravdovým hitem jsou legionářské čepice, které dokonale kryjí citlivý dětský krk.

Vše potřebné pro Vašeho malého plavce můžete nakoupit v e-shopu www.malyplavec.cz

A samozřejmě nesmí chybět ani hračky do vody! Lopatičky, kyblíky, nejrůznější nafukovadla, míče a zejména vodní pistol!

Pokud si vyberete některý z našich tipů, pobyt u vody si skvěle užijete. Vše potřebné můžete nakoupit v e-shopu Malý plavec (www.malyplavec.cz). Je to největší český e-shop zaměřený na plavání dětí, ale díky širokému sortimentu si na své přijdou i rodiče a závodní plavci všech věkových kategorií. Využijte nákupu vybavení pro celou rodinu k vodě pod jednou střechou a s kvalitou garantovanou certifikáty Heureky v e-shopu Malý plavec .

Tagy: daylong | dětské plováčky | dětský neopren | e-shop malý plavec | funkita | hračky do vody | kojenecké plavky z neoprenu | maskové brýle | plavací vesty | vodní pistol

Čtěte na Rodičům

Komentáře