Vybírat dárky je radost, když máte dost nápadů

Datum publikace: 20.10.2016

Kategorie: Hračky pro děti | Jak zabavit děti doma

Vánoce se pomalu blíží, do toho nějaké ty narozeniny a svátky...také máte někdy už problém najít vhodný dárek? Přinášíme vám pár tipů, které vám s výběrem pomohou.

Od batolat po předškoláky


Pro předškolní děti jsou skvělé dárky, které mají nějaký přímý či nepřímý účinek na jejich rozvoj. Naučné hračky nemusíme ale pořizovat jen předškolákům, už tříleté děti se dokáží zabavit s čísly a písmenky – vždyť je vidí všude kolem sebe. Skvělé jsou také hračky zaměřené na rozvoj smyslů. Například smyslové kostky Sensory Blocks jsou určeny už pro batolata od 18 měsíců, zároveň však dokážou zaujmout i mnohem starší děti.

Sensory blocks


Zdá se vám, že děti chvíli neposedí? Omyl, když mají tu správnou zábavu, umí vydržet i v klidu. Pro širokou věkovou skupinu se skvěle hodí multifunkční stoleček TEGA baby.  Ten může buď sloužit jako podstavec pro budování z Lega, anebo se do něj dá například nasypat kinetický písek nebo dokonce nalít voda.

Multifunkční Tega stolek


Školáci už ví, co chtějí


Pokud hledáte dárek pro školáka, je to už trošku složitější, navíc již musíte přihlédnout i k pohlaví dítěte. Ale i dárků pro školáky všech věkových kategorií je mnoho. Nebojte se být odvážní a zkuste i trošku zariskovat. Skvělý dárek je přece především o nápadu, ne o ceně. O kinetickém písku už byla zmínka. Víte, o co jde? Z 98 % je tvořen čistým pískem, zbývající 2 % tvoří pojivo, díky kterému písek získává zajímavé vlastnosti – písek se totiž nesype, ale rozmělňuje se na nadýchané bochánky. Díky tomu je vhodný i do interiéru.  Magnetická plastelína vám zase dokáže, že modelování nebaví jen malé děti. S magnetickou plastelínou se zabaví i školáci i dospělí.  Stejně jako s hračkami na vysílačku. Těžko říci, kdo bude mít pod stromečkem z auta na vysílačku větší radost – zda tatínek, nebo syn.

Kinetický písek


Dárek pro dospělého může být i zábavný


Dárek pro dospělého vůbec nemusí být žádný velký problém. Vzhledem k tomu, že u svých blízkých znáte jejich záliby a potřeby, můžete si u dárku vyhrát. Potěšit můžete jak praktickým dárkem do bytu, tak třeba masážním přístrojem. Milovníky cestování určitě potěšíte cestovním zavazadlem, to totiž může být nejen funkční, ale také krásné nebo dokonce zábavné. Zkrátka takové, které si majitel hned na dálku pozná. Anebo můžete k výběru dárku přistoupit s humorem a zaměřit se na různé společenské hry, puzzle a jiné podobné zábavné věci. Svou šikovnost si potrénují malí i velcí například s balanční hrou Suspend.

Balanční hra SUSPEND


Vybírat dárky je přece radost, ne starost. Vidět rozzářené oči nejen těch nejmenších, to je na oplátku ten největší dárek pro vás.

 

Čtěte na Rodičům

Komentáře