Stavebnice SEVA 1 získala ocenění Správná hračka

Datum publikace: 03.10.2012

Kategorie: Hry a volný čas | Vývoj předškoláka | Vývoj školáka

Konec září u nás patří nejen sklizni, ale i hračkám. Od 27. do 30. září se na pražském výstavišti v Letňanech uskutečnil další ročník veletrhu For Toys a nejen to. Udělovalo se ocenění Správná hračka 2012. Letos odborníci vybrali celkem 19 hraček, které smí titul Správná hračka používat, mezi nimi oblíbenou stavebnici SEVA 1 od výrobce Beneš a Lát, a. s. Ocenění bylo předáno na slavnostním galavečeru na veletrhu For Toys v pátek 28. září.

Stavebnice je vděčná hračka 
Stavebnice patří mezi nejvděčnější hračky vůbec, a to především díky jejich variabilitě umožňující dětem postavit každý den něco nového. Velké oblibě mezi malými i velkými staviteli se těší právě stavebnice SEVA 1od výrobce Beneš a Lát, a. s. obsahující celkem 222 dílků, které jsou snadno rozšiřitelné, a to jak dílky, tak barvami. Děti si z ní mohou postavit autíčko, letadlo, ale i nábytek pro panenky.

Podporuje rozvoj dětí
Stavebnice SEVA 1 podporuje kreativitu, pomáhá rozvíjet jemnou motoriku a navíc učí děti, aby po sobě uklízely. Krabice totiž obsahuje vložku, kde se dílky třídí dle druhů. Protože je kvalitní a bezpečná (doloženo normou EN71 - certifikuje ITC Zlín), kupují ji nejen rodiče, ale také mateřské školy, školky a další zařízení. Stavebnice je určena dětem od 4 let.

Správná hračka 2012
Stavebnice SEVA 1 je prostě správná hračka, a proto není  tedy divu, že se na letošním XIX. ročníku ocenění Správná hračka zařadila mezi vítěze, kteří se titulem Správná hračka mohou pyšnit. V roce 2012 bylo do hodnocení Správná hračka vybráno odborníky celkem 40 hraček od 17 předkladatelů. Právo užívat označení Správná hračka získalo celkem 19 hraček  od 11 předkladatelů, mezi nimi například také nafukovací hračkyBuvol, Žirafa, Slon a Dinosaurus, od výrobceFatra Napajedla, a.s., anebo figurky WODENS od Roman Lauterkranc.

Slavnostní předání ocenění
Ocenění Správná hračka 2012 převzala vedoucí obchodního oddělení společnosti Beneš a Lát a. s. vlastnící značku Vista Dana Skalská v pátek 28. září na slavnostním galavečeru na veletrhu For Toys v Praze v Letňanech. Pokud si chcete stavebnici SEVA 1 a další oceněné hračky prohlédnout zblízka, máte možnost ve stálé expozici Uměleckoprůmyslového muzea na zámku v Kamenici pod Lipou nebo zajděte do vašeho hračkářství.    

Tagy: hračka | hračky | stavebnice seva

Komentáře