Užijte si báječnou rodinnou dovolenou u moře za super cenu!

Datum publikace: 17.06.2013

Kategorie: Hry a volný čas | Maminky a tatínkové

v severní Itálii. Písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, vynikající italská kuchyně, spousta atrakcí pro malé i velké a krátká vzdálenost z České republiky, to jsou hlavní důvody obliby dovolené v Bibione. Ovšem neméně zajímavá pro rodiny s dětmi jsou i některá letoviska v Chorvatsku.

Dovolená u moře s dětmi
Pokud vyrážíme na dovolenou s malými dětmi, snažíme se v prvé řadě volit bezpečnou destinaci, kam se snadno a pohodlně dostaneme. Severní Itálie je pro malé cestovatele mnohem vhodnější než exotická místa, a to nejen z hlediska výrazně nižších zdravotních rizik, ale také díky kratší vzdálenosti. Do Bibione v pohodě dojedete přes noc a celou trasu jedete po přehledně značené dálnici. 

Pro děti jako stvořené
Navíc toto letovisko je pro děti jako stvořené. Písčité pláže s pozvolným vstupem do moře umožňují nejmenším členům rodiny, aby si naplno užili vodní radovánky. A když děti voda omrzí, mohou se vydovádět na dětských hřištích, která místní pláže doslova lemují.

Spousta zábavy čeká malé a samozřejmě také velké i večer, kdy rušné korzo začne žít. Můžete zajít třeba do lunaparku. Jen pro zajímavost, v nedalekém Lignanu je také aquapark a zoologická zahrada. Maminky bude jistě zajímat, že se v Bibione a jeho okolí dá i dobře nakupovat. A pokud rádi trávíte i dovolenou s dětmi aktivněji, můžete využít desítky kilometrů cyklostezek, včetně možnosti půjčení rodinných čtyřkol. Pro milovníky památek je v okolí mnoho zajímavých turistických destinací např.: Benátky, Terst, Portogruaro, Caorle.

Ubytování nejen v apartmánech
Co se ubytování týče, záleží na Vás, zda dáte přednost hotýlku s polopenzí, anebo vlastnímu apartmánu. Apartmány jsou samozřejmě levnější a pro vícečlenné rodiny vhodnější. Když už jsme u těch členů rodiny, domácí mazlíčci tu mají zelenou. Italové jsou tolerantní a mají rádi děti i zvířata, takže například u většiny apartmánů bez bazénu je pes bez příplatku.

Příznivá cena
Mezi nesporné výhody dovolené v Bibione patří také cena, která je velmi příznivá, zejména mimo sezónu. Mimo sezónu je navíc příjemné, že v Bibione není tolik lidí. To oceníte, i když si vyrazíte na výlet za památkami do Benátek či Padovy, anebo do blízkého Caorle.       

Chorvatsko v akci
Příjemnou rodinnou dovolenou u moře za příznivou cenu si můžete užít také v sousedním Chorvatsku. Pokud využijete současnou akci na Drveník, klidné letovisko v nejjižnější části oblíbené Makarské riviéry (devítikilometrová promenáda podél moře je jako stvořená k romantickým vycházkám), můžete ušetřit tisíce korun. (Při koupi termínu do konce června za cenu 4990 Kč místo 7990 Kč. V červenci a srpnu pak získáte slevu ze 7990 Kč na 5990 Kč, a to nezávisle na tom, zda půjde o dospělého nebo dítě s polopenzí. Pro ty, kteří by nechtěli jet s dětmi tak daleko je vhodné i středisko Vodice, kde v blízkosti najdete nádherné vodopády Krka (točil se zde Vinnetou), dále národní park Kornati a další zajímavosti.

Makarská riviéra a výlety
Až si odpočinete na oblázkové pláži stíněné vzrostlými piniemi a užijete průzračné vody podmanivého Jadranu, můžete vyrazit na výlet. Oblíbenými výletními cíli jsou ostrovy Hvar, Korčula a Pelješac, stejně jako města Dubrovník, Split a Mostar. Jedinečný romantický zážitek Vám poskytne výlet Noční Makarská. Milovníky podmořského světa bude zajímat potápěčský výlet lodí pod vedením
instruktora.        Itálie nebo Chorvatsko?
Záleží jen na Vás, zda dáte přednost dovolené v Itálii nebo v Chorvatsku. V Chorvatsku najdete malebnější zákoutí, ovšem počítejte jen s oblázkovými plážemi, případně přístupem přes skály. V Itálii se zase můžete spolehnout na dětmi oblíbený písek a kvalitní turistickou infrastrukturu. Obě varianty jsou ideální pro dovolenou s dětmi. Více inspirace pro Vaši rodinnou dovolenou načerpáte na stránkách www.forline.cz.

Tagy: dovolená s dětmi

Komentáře