Dobré knihy pro dobré rodiče

Datum publikace: 30.11.2015

Kategorie: Vývoj dítěte | Rodiče a děti | Mezilidské vztahy | Jak být dobrým rodičem | Vývoj školáka

Po týdnech a měsících čekání je tu vaše miminko. Jakmile překonáte první obavy, zda děláte všechno jak se má, napadne vás možná, jak si poradíte s výchovou svého potomka? Nebude to stále ten voňavý uzlíček, i když si dnes nepřipouštíte, že z něho vyroste třeba vzteklounek válející se na zemi v hypermarketu. Babo raď, co potom s tím?

Pro dobrou radu nemusíte daleko

Abyste nemuseli jako rodiče studovat kvanta knih o vývoji a výchově dítěte, je tu pro vás knihkupectví Dobré knihy, kam se můžete s důvěrou obrátit. Jedním z nejznámějších autorů rodičovské literatury je světově uznávaný český odborník v oboru dětské psychologie, profesor Zdenek Matějček.

Profesor Matějček pracoval v oboru dětské psychologie celý život, a jeho knížky by měly být povinnou četbou všech nastávajících rodičů. Nikdy ale není pozdě se dozvědět něco nového, z profesorova pera vyšlo knih povícero, takže i rodiče s odrostlejším potomkem u něj najdou rady.

Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte

Šest let v jedné knize

Nejžádanější a nejčtenější knihou profesora Matějčka je titul Prvních šest let ve vývoji a výchově dítěte. Obsahem knihy je výprava životem dítěte od početí do předškolního věku, a je to kniha nejen nesmírně poučná, ale velice čtivá a srozumitelná.

První rok vývoje dítěte je brán po měsících, delší časové úseky vývoje jsou popsány až do předškolního věku. Jsou tu popsány pokroky ve vývoji, návody ke stimulaci dětí, pojednává se o nárocích na dítě a vše je doplněno o ukázky z praxe. Možná po přečtení zjistíte, že se zbytečně trápíte pro nějakou malichernost, nebože chcete po potomkovi víc, než odpovídá jeho věku. Přečtěte si proto knihu, která vás poučí, uklidní i pobaví.

Dobré knihy

Tagy: dětská psychologie | dobré knihy | ukázky z praxe | vývoj dítěte

Čtěte na Rodičům

Komentáře