Zásada druhá:Vzpomeňte si na své dětství

Datum publikace: 27.12.2012

Kategorie: Jak být dobrým rodičem | Jak být dobrým rodičem

Velkou výhodu mají rodiče, kteří nikdy úplně nepřestali být dětmi, anebo velmi jsou empatičtí, a dokážou se snadno vcítit do dítěte. Pokud to není Váš případ, snažte si vzpomenout na své vlastní dětství.

Vzpomeňte si na své dětství

Dětství je pro většinu z nás uzavřenou kapitolou. Jsme dospělí, uvažujeme jako dospělí a máme tendenci předpokládat, že naše děti uvažují stejně jako my. Proto nás dokáže pěkně vyvést z míry, když naše rozumné dítě najednou provede nějakou hloupost. Nezapomínejte však na to, že děti mají plný nárok na to, aby se chovali nedospěle. Netrestejme je proto za drobné experimenty.

Přiznejte se dětem

Především děti předškolního věku jsou mistři v provádění různých experimentů. Je to přirozená součást vývoje jejich osobnosti. Když Vaše dítě bude zkoušet, jestli přidáním inkoustu do jogurtu vznikne bledě modrá zubní pasta, situaci příliš nedramatizujte a raději si vzpomeňte na to, co jste sami v dětství prováděli. Náš tip: Pokud se svému dítěti přiznáte ke svým klukovinám z dětství, získáte u něho plusové body. Hned mu budete bližší a sympatičtější. Nehledě na to, že tato varianta je lepší, než když se o Vašich lotrovinách dozví dítě od prarodičů. Ovšem pozor, lumpárny, které tenkrát vážně ohrozily Vaše zdraví nebo život, raději nezmiňujte. Zato plusové body nestojí.      

Zásada třetí: Také jste chodili do školy

Přečtěte si také: Období vzdoru je přirozenou součástí vývoje  

Tagy: jak být dobrým rodičem

Článek je vydán v rámci seriálu: Jak být dobrým rodičem

Komentáře