Zásada osmá: Nezapomínejte, že dětem ubíhá čas jinak

Datum publikace: 12.07.2012

Kategorie: Jak být dobrým rodičem | Jak být dobrým rodičem

Také máte pocit, že Vám čas ubíhá čím dál rychleji? Pak si jistě vzpomínáte, že jako dítěti Vám tak rychle neutíkal. Zejména když jste čekali na Štědrý den, anebo na to, až maminka dokončí svou práci a bude si s Vámi hrát.

Nenechávejte děti dlouho čekat

Pětileté dítě leží v posteli s angínou a čeká, až mu přečtete slíbenou pohádku. Jenže Vy musíte ještě vyžehlit poslední košili, vysypat smetí a odeslat důležitý email. Malý pacient se co chvíli zeptá, jestli už budete konečně hotovi a začnete číst. Jenže když už jste konečně hotovi a vejdete k dítěti do pokojíčku, najdete je spící. Slibujete si, že příště nenecháte dítě tak dlouho čekat. Ano, příště skutečně napište snad jen ten email a běžte číst pohádku, to ostatní počká. Za pár let už nebude pohádku chtít. Nenechávejte své dítě dlouho čekat, aby nebylo zklamané. Odkládání pohádky se může navíc obrátit i proti Vám. Například budete volat dítě ke stolu, z rohu se bude ozývat samé „už jdu“, ale dítě nikde. Nezapomínejte, že jdete dětem příkladem.

Rozčleňte dětem den

Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Děti, které přijdou ze školy, pak jdou na kroužek, a poté si dělají úkoly a o víkendu jim rodiče naplánují program, teoreticky nemají čas zlobit. Děti potřebují, abyste jim rozčlenili den na několik částí. Ale podle psychologů by měly mít kousek času, který jim nikdo neorganizuje, a který vyplní, jak chtějí.   

Zásada devátá: Každé dítě je jiné

Přečtěte si také: Jak vybrat paní na hlídání    

Tagy: jak být dobrým rodičem

Článek je vydán v rámci seriálu: Jak být dobrým rodičem

Komentáře