Silné stránky vašeho syna či dcery můžete konečně zjistit i vy

VÍTE, V ČEM JSOU VAŠE DĚTI DOBRÉ?

Datum publikace: 14.04.2015

Kategorie: Jak být dobrým rodičem | Vývoj předškoláka | Vývoj školáka

Jak by se změnil přístup k našim dětem, kdybychom dopředu věděli, co v nich vězí, co z nich může vyrůst, jaký je jejich potenciál a jejich silné stránky? A hlavně, jak je rozvíjet?

Každé dítko je nadané. Ale každé jinak. Silné stránky vašeho syna či dcery můžete konečně zjistit i vy. Pomocí prvního českého testu a kurzu Silných stránek pro děti. Stačí poznat jeho přednosti, zvolit, právě na základě silných stránek, vhodné zaměření (povolání, koníčky, životní styl) a netrápit se tím, že v něčem dítě naopak nevyniká.

Samo o sobě je pěkné a důležité, když vám někdo ještě v dětství řekne, jaké jsou vaše silné stránky, a neposloucháte pořád jenom připomínky svých chyb a nedostatků. Test ale nabízí mnohem víc – děti se dozví jak své silné stránky (resp. přednosti) dále rozvíjet a dostanou i doporučení, jak se na svůj život dívat optikou „poloplné sklenice“.

První český test a kurz Silných stránek pro děti

Výsledky testu poskytují bezpečné a pozitivní informace vhodné k dalšímu rozvoji a směřování dítěte, dávají rodičům a dítěti podklady k tvorbě, upevnění identity dítěte a získání sebedůvěry. Součástí rozšířených výstupu je také návrh vhodných povolání, ve kterých by dítě optimálně uplatnilo své silné stránky.

Test zjišťuje silné stránky dítěte seskupené do kategorií, takzvaných superschopností. Děti se hravou formou (výběr obrázků a krátkých vět) otestují a dozví, jaké jsou jejich přednosti (z celkem 15 různých předností z 5 hlavních kategorií: objevitel, tvořivec, parťák, nadšenec a kapitán).

Otestujte své děti hravou formou a dozvíte se, jaké jsou jejich přednosti

Do svých dětí často projektujeme své vlastní tužby, nenaplněné sny, ambice, zkušenosti. Doporučujeme jim způsoby řešení, které se osvědčily nám, dospělým. Děláme to s nejlepším vědomím a svědomím. Vždyť je přece milujeme. Domníváme se, že známe řešení. Víme, jak na to. Někdy to zafunguje, ale někdy taky ne. Hodiny pak trávíme vysvětlováním, přemlouváním, ukazováním, a ono nic. Sami sebe se pak často ptáme: proč?

A přitom stačí tak málo. Je sklenice poloprázdná, nebo poloplná? Stačí změnit optiku našeho uvažování a zaměřit se na pozitivní stránky naší osobnosti, našeho okolí a hlavně našich dětí. Většinou pak dosáhneme dobrých výsledků snadněji a rychleji. Místo abychom se snažili řeku přimět lézt do kopce, podpořme ji v její síle, s jakou si hledá cestu k moři.

Zkuste se proto podívat na www.testsilnychstranek.cz

Tagy: děti a jejich osobnosti | dětské silné stránky | dětský talent

Čtěte na Rodičům

Komentáře