Zdravější rodina bez cigaret. Zkuste to!

Datum publikace: 05.01.2016

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a bezpečnost miminka | Jak být dobrým rodičem | Jak být dobrým rodičem | Zdraví

Věděli jste, že i pasivní kouření vážně škodí zdraví? Nemusíte být aktivním kuřákem, stačí žít v rodině s někým, kdo vám doslova „kouří pod nos“ nebo se často pohybovat v zakouřeném prostředí. Statistiky dokonce uvádí, že ročně zemře až 3 500 nekuřáků na následky vdechování cigaretového kouře. Kouření vám může poškodit nejen zdraví, ale také rodinné vztahy. Své o tom ví šestatřicetiletá Michaela z Prahy, která díky kouření nemohla otěhotnět. Pomoc našla u elektronické cigarety, díky které se dokázala po letech své neřesti zbavit.

Kouření jako součást životního stylu 

V pubertě mě cigarety absolutně nezajímaly, na rozdíl od svých vrstevníků jsem se jim úspěšně vyhýbala. Zlom nastal na vysoké škole, když jsem bydlela na koleji. Prakticky všichni spolužáci si tu a tam zapálili, bylo to zcela běžné, dát si dvojku červeného a k tomu cigaretu. A protože jsem nechtěla vyčnívat z davu, začala jsem příležitostně kouřit také. Po škole jsem nastoupila jako právnička do jedné velké společnosti, práce byla velmi stresující a cigarety mi pomáhaly ten stres překonat. Najednou už to nebyla sem tam jedna cigareta, ale pět denně, později deset, až jsem se dostala na krabičku cigaret denně. Tehdy kouřil i můj přítel, takže mi to nepřišlo divné.

Když mi bylo třiatřicet, rozhodli jsme se založit rodinu. Byla jsem zvyklá, že mi v životě vše vycházelo a najednou přišel zádrhel, uběhl rok, druhý a dítě stále nepřicházelo. Přitom ovulaci jsem měla jako hodinky potvrzenou testy i ultrazvukem. Pak přišla zlomová otázka, kouříte vy nebo váš partner? Já 20 cigaret denně, přítel ještě jednou tolik! Lékař byl neoblomný, pokud nepřestanete kouřit, nedoporučuji vám se o dítě zatím pokoušet. Přítel měl navíc velmi špatný spermiogram, který byl pravděpodobně dost ovlivněný nesprávným životním stylem.

Dejte stop cigaretám

Zkuste kouřit zdravěji s elektronickou cigaretou.

Zdravější kouření? Existuje!

Dítě je silná motivace, proč přestat kouřit. Jenže silná závislost na nikotinu je věc druhá. Zkoušeli jsme snižovat počet vykouřených cigaret, ruce se nám třásly a oba jsme byli neustále podráždění. Na večírku našich společných přátel jsme se poprvé setkali s elektronickou cigaretou, kterou tam kamarádka kouřila a nemohla si ji vynachválit.

Velice mne to zaujalo a našla jsem si o tom více informací. Elektronická cigareta představuje moderní a především téměř neškodný způsob kouření. Celé je to tak jednoduché. E-cigareta je napájena baterií, která je umístěna do trubičky, jež připomíná svým vzhledem cigaretu. Zaujalo mne především to, že toto zařízení je určeno k inhalaci dávek nikotinu, který se nachází v mlze odpařeného propylenglykolu. Kromě samotného nikotinu lze využít různé příchutě, které krásně voní a zlepší celkový prožitek. Nejvíce jsem si oblíbila náplně do elektronické cigarety s příchutí jablka, broskve a jahody. Výběr je však obrovský.

Jak vybrat elektronickou cigaretu?

Našla jsem si webové stránky mojeelektronickacigareta.cz a hledala podle vzhledu, ceny i funkčnosti. Nejvíce mne zaujal typ Joyetech eGo One Mini, protože je opravdu maličká a mohla jsem si vybrat ze čtyř barevných provedení, nejvíce se mi líbila růžová. Tato elektronická cigareta je sice malá, ale neuvěřitelně výkonná a navíc slouží jako skvělý módní doplněk.  

Elektronická cigareta Joyetech eGo One Mini

Proč mi e-cigareta pomohla?

Díky elektronické cigaretě jsem se naučila kouřit zdravěji, nepotřebuji už klasické cigarety, abych uspokojila potřebu nikotinu, a po roce se můžeme dnes již s manželem začít znovu snažit o dítě. Jeho spermiogram se zlepšil, i když to stále ještě není ono a já se mnohem méně zadýchávám. Začala jsem sportovat a vůbec změnila životní styl. E-cigareta mi doslova změnila život.

Nejen, že je zdravotně téměř nezávadná, ale také vůbec není cítit. Neobtěžuji tak své okolí a můj domov nepřipomíná „hospodu čtvrté cenové kategorie“. Oceňuji také rozmanitost příchutí, protože náplně do elektronické cigarety jsou skutečně velmi variabilní a postupně vyzkouším všechny. Za sebe ji mohu rozhodně doporučit, nenechte se odradit vyšší cenou, která se vám mnohonásobně vrátí. Veškerý sortiment včetně poradenství najdete na mojeelektronickacigareta.cz.

Tagy: e-cigareta | elektronická cigareta | kouření | zdravější kouření

Čtěte na Rodičům

Komentáře