Jak zvýšit pravděpodobnost početí

Datum publikace: 17.03.2014

Kategorie: Psychika | Maminky a tatínkové | Otěhotnění | Jak otěhotnět | Ovulace

Dříve se neplodnost připisovala výhradně ženě, dnes už víme, že vina může být také na straně muže. K tomu, aby dva lidé počali potomka, musí být oba v psychické i fyzické pohodě. To platí v dnešní uspěchané době dvojnásob. Pokud se dlouhodobě snažíte o miminko, ale zatím bez úspěchu, nemusí to ještě znamenat, že by jeden z Vás nebyl po zdravotní stránce v pořádku, příčin může být celá řada.

Proč to nejde?

Nejčastější příčinou může být neplodnost jednoho či obou partnerů. Jestli jste oba plodní, můžete diskrétně zjistit sami v pohodlí svého domova a to za použití testu plodnosti (test plodnosti ženy – FertilCheck, testu plodnosti u muže – FertilCount). Tyto testy Vám oběma zobrazí výsledek až s 99% přesností. Na neplodnost může mít dále vliv i stres, špatná životospráva – především nevhodné složení jídelníčku nebo nedostatek spánku či pohybu, nesprávné stanovení plodných dnů, atd. Právě na problémy s početím a plodností se specializuje internetový obchod www.otěhotnět.cz, který nabízí nejširší portfolio značkových produktů na podporu početí v České Republice.

Test plodnosti zeny

Pojďme to vzít všechno pěkně popořadě a na jednotlivé problémy i řešení se podíváme konkrétněji:

Stres – nepřítel početí
Stres je skrytým nepřítelem početí. A nemusí být jen z výkonu náročného povolání, ale také z neuspokojivé rodinné situace, například z toho, že bydlíte u rodičů. Nebo jeden z partnerů může podvědomě trpět obavou z toho, jak zvládne novou roli rodiče. Pokud Vás takové obavy trápí, promluvte si o tom se svým partnerem či s jiným blízkým člověkem.

Výživa – základ života
Výživa je základním stavebním kamenem lidského života. A to nejen současného, ale i toho budoucího. Podle nejnovějších výzkumů dlouhodobý nedostatek některých důležitých látek ve stravě (vitamínů, minerálů a stopových prvků) může bránit úspěšnému početí. Pokud tedy není Váš jídelníček příliš pestrý, měli byste jej obohatit o doplňky stravy pro podporu plodnosti. Byly vyvinuty specializované vitamínové přípravky pro řešení neplodnosti muže (Fertil Man) i zvýšení plodnosti ženy (Fertil Care).
Pokud preferujete podporu zdraví přírodní cestou, právě pro Vás je vhodný čaj Drmek, který řeší problémy s ženskou neplodností, podporuje ovulaci a harmonizuje hladinu hormonů u žen. Naopak pro muže je vhodná tinktura z pupenů kotvičníku pozemního zvyšující počet i životnost spermií.
Unikátním doplněk stravy jsou produkty Kyäni. Konkrétně Kyäni Sunrise prokazatelně zlepšuje kvalitu a počet spermií, dodává tělu minerály, vitamíny a podporuje celkové zdraví organismu.

Vitaminove doplnky stravy pro reseni neplodnosti

Když už je řeč o správné životosprávě, nesmíme zapomenout ani na její další součásti, jimiž jsou kvalitní spánek a pohyb. Dostatečný spánek a pravidelná fyzická aktivita přispívají k celkově dobré kondici.

Na době záleží
Samozřejmě záleží i na době, kdy se snažíte o početí. Jestliže sázíte na metodu plodných dní, je nutné přesně znát menstruační cyklus a plodné dny. Ke stanovení plodných dní tedy doby ovulace slouží ovulační testy. Kromě toho se dnes dají koupit i takoví pomocníci, jako jsou ovulační testy na opakované použití (Ovulační test FertilControl Light).

Ovulacni test

A pozor, roli hrají nejen dny, ale i denní doba. Kolem šesté hodiny ráno je údajně hladina pohlavních hormonů nejvyšší. Kdy na odborné vyšetření Pokud máte pocit, že jste oba v psychické pohodě, žijete stejně zdravě jako jiné páry, které s početím neměly problémy a Vám se početí nedaří, zkuste využít lubrikační gely na podporu početí (Lubrikační gel Conceive Plus), díky nimž lze zajistit vhodné pH a tedy i pohyblivost spermií a podporu oplodněného vajíčka. Ač to vypadá prostě, již mnoho párů počalo díky používání těchto speciálních lubrikačních gelů.

Lubrikacni gel na podporu poceti

Nepomáhá-li ani jeden z uvedených prostředků, až pak přichází řada na odborné vyšetření. Jen pro zajímavost, ženě trvá v průměru 6 měsíců, než otěhotní a ani roční snaha bez úspěchu není ničím neobvyklým.

Tagy: Jak otěhotnět | početí a jeho pravděpodobnost

Článek je vydán v rámci seriálu: Jak otěhotnět

Komentáře