Hrací deka vám nesmí chybět

Datum publikace: 10.10.2015

Kategorie: Zdraví a bezpečnost miminka | První rok batolete | Jak zabavit děti doma | Jak to vidí táta

V tomto článku bych rád představil další super vychytávku. Pojďme se podívat očima táty na hrací deku. Pro nás chlapy je hlídání mnohdy náročnější, než pro maminky, které to mají přirozeně v sobě a stihnou se mezitím ještě postarat o domácnost. Hrací deka vám na chvíli zařídí volné ruce a dítě se na ní nejen baví, ale také učí. Vybírat můžete z několika různých provedení dle potřeb vašeho dítěte. 

Co jsem vyčetl a zpozoroval? Proč pořídit hrací deku?

Hrací deka je měkká a příjemná a vaše mimčo se na ní cítí bezpečně. Kromě toho, že se baví, se také učí. Rozvíjí svou motoriku, hmat a poznává samo sebe. Učí se rozeznávat barvy a tvary a objevuje stále nové vjemy. Na dece se společně můžete smát i odpočivát, hrát si i poznávat. Občas můžete i společně vytuhnout. :) Navíc se dá snadno složit a vzít kamkoliv s sebou. Vaše malé pak bude mít v cizím prostředí pocit něčeho známého, a tak se mnohem lépe přizpůsobí. Vy se tím vyhnete telefonování manželce o rady.

Hrací deka je skvělým pomocníkem

Hrazdička pro sportovce a objevitele

Za zamyšlení stojí také hrací deka s hrazdičkou, budete mít o zábavu postaráno na ještě delší dobu. Nejen že je pro mimčo zajímavá deka samotná, ale ještě může zkoumat houpající se hračky nad sebou. Chytáním a uchopování předmětů cvičí také jemnou motoriku a více si uvědomuje své tělo. Hrazdička dítě skvěle zabaví a můžete ji využít i při přebalování, malý objevitel se nebude snažit z pleny utíkat. :-) Na hrazdičku můžete věšet i další malé hračky a předměty, které se dají obměňovat, a tak se dítě jen tak nudit nezačne. Je to skvělá průprava pro budoucí sportovce.

Ohrádka pro dobrodruhy

Pokud máte doma malého cestovatele, který se velmi rád dokulí někam daleko od místa, kde jste ho nechali a potřebujete se na chvilku oddálit, ohřát jídlo, zkouknout přímý přenos oblíbeného sportu nebo prostě jen nebýt pořád jako na trní, je ideální právě hrací deka s ohrádkou. Ohrádka je měkká a zabrání vašemu dobrodruhovi, aby se odkulil na místo, kde to pro něj není bezpečné, když pořídíte variantu s hrazdičkou, možná se mu ani nikam nebude chtít. :)

Když to shrnu a vezmu v úvahu své i manželčiny zkušenosti, musím říct, že hrací deka byla skvělý kup.

Tagy: deka pro miminko | deka s hrazdičkou | hrací deka | hračky pro miminko | hračky pro nejmenší

Článek je vydán v rámci seriálu: Jak to vidí táta…

Čtěte na Rodičům

Komentáře