4 nápady, jak strávit s dětmi bezva odpoledne

Datum publikace: 24.03.2016

Kategorie: Rodiče a děti | Hračky pro děti | Jak zabavit děti doma

Chcete své děti zabavit? Nechcete je usadit k televizi nebo k počítači, ale chcete s nimi trávit čas, na který budete vzpomínat, ale chybí vám inspirace? Máme hned několik tipů!

Udělejte si tvořivé odpoledne

Dětské výtvory budou na vaší lednici viset ještě hodně dlouho. A budete se z nich radovat, i když už budou vaše děti dávno dospělé. Můžete si vymyslet vlastní kreativní projekt, nebo si pořídit třeba kreslící sady pro děti či jiné kreativní sady, které obsahují všechny potřebné pomůcky i návod pro tvorbu konkrétního projektu.

Tip: Kreativní hračky, magnetické stavebnice pro děti, nápady na tvoření a školní potřeby najdete na agatinsvet.cz. 

Bingo s rodinnými fotkami

Pokud máte rozvětvenou rodinu, tahle hra je pro vás jako dělaná. Vezměte devět fotek vašich rodinný příslušníků a rozestavte je do tří řad po třech obrázcích. Dítku dejte devět prázdných papírových kartiček. Když zvoláte „babička“, „strejda“, „teta Markéta“, atd. dítko má za úkol zakrýt kartou příslušnou fotku. Jakmile bude mít tři v řadě, zvolá „bingo“! 

Čtení pohádek v novém podání

Vezměte knížku s oblíbenými příběhy a začněte číst. Jakmile se dostanete ke zlomové pasáži, zeptejte se svého dítka, jak by se zachovalo. „Co bys dělal/a, kdyby tohle někdo udělal tobě? Co měla podle tebe Popelka udělat?“ Naučíte je tak kritickému myšlení a určitě se oba pobavíte. Můžete pak zkusit příběh vyprávět tak, jako by se oblíbená postava zachovala tak, jak by vaše ratolest chtěla. 

Domácí diskotéka

Připravte svým dětem párty. I když není clo slavit, proč si nezařádit? Ztlumte světla, vložte do přehrávače oblíbené taneční písničky, připravte občerstvení v podobě barevných ovocných koktejlů a hurá na to! Můžete vyhlásit soutěž o nejlepšího tanečníka či tanečnici, nebo udělat malou módní přehlídku.

Tagy: kreslící sady | magnetické stavebnice | zábava pro děti

Čtěte na Rodičům

Komentáře