Hřiště přímo na zahrádku

Jak jsme stavěli dětské hřiště

Datum publikace: 19.08.2015

Kategorie: Jak zabavit děti doma

Rozhodli jsme se, že odlákáme naše děti od nekonečného vysedávání u počítače a tabletu a postavili jsme jim na zahradě nové hřiště. Podívejte se, jak snadno můžete dětem splnit jedno velké přání.

Nejprve jsme přemýšleli, jak by mělo hřiště vypadat … z původního domečku jsme měli větší zachovalou klouzačku, kterou občas využívá i náš pubertální syn s kamarády a tak jsme ji rozhodně chtěli použít. Dcerka si přála lezeckou stěnu, a protože mezi dětmi je věkový rozdíl 6 let, chtěli jsme něco spíše univerzálního. Po delším čase nerozhodnosti jsme objevili hřiště Jungle Gym. Mě se líbila variabilita různých typů a doplňků a manželovi zase, že jsou hřiště dodáváno jako větší stavebnice – dřevo je na míru nařezané a tak jej snadno sešroubujete podle návodu, což jistě zvládne každý trochu zručný kutil.

Model Mansion

Vybrali jsme pro naše děti model Mansion a přídavný houpačkový modul. Kvůli dispozici naší zahrady jsme houpačkový modul postavili z jiné strany, než doporučuje výrobce, ale při dodržení bezpečného odstupu houpaček to příliš nevadí. Níže si můžete prohlédnout fotogalerii ze stavby hřiště.

Dobrá rada na závěr – vždy postupujte dle návodu výrobce. Návod je obrázkový a jistě jej pochopíte, jen dejte pozor na piktogramy, které jsou v něm použity a práci vám usnadní – symbol pily, metru, vodováhy atd. Pokud se rozhodnete postupovat logicky, může se vám stát něco podobného jako nám … manžel se rozhodl, že než přijedu z práce, postaví část hřiště se synem a protože si chtěl práci usnadnit, stalo se, že si smontoval střechu dole na zemi a při zvednutí na konstrukci zjistil, že mu nesedí trámek na trámek a tak v podstatě není kam střechu přišroubovat. Nezbylo mu nic jiného, než střechu rozebrat a sestavit na konstrukci ve výšce, přesně podle návodu! :)

Hřiště Jungle Gym všem vřele doporučuji, nejen kvůli tomu, že vše máte připraveno k sešroubování, ale také proto, že součástí jsou i bezpečnostní prvky, které zpevňují spoje hřiště, ale také ukotvení žebříku, dále obsahuje i zemní vruty pro ukotvení celé konstrukce do země. Veškeré doplňky jsou pečlivě vyráběny s důrazem na bezpečnost dětí – krytky velkých šroubů, plastové nášlapky žebříku, plastové kameny na lezecké stěně a měkké obložení na trámky u klouzačky a žebříku, které tlumí případný náraz hlavou.

Takto vypadá materiál na stavbu dětského hřiště - nařezané dřevo a krabice s komponenty.

Komponenty dětského hřiště, aneb co ukrývá krabice (v pytlíku dole je velká spousta šroubů a vrutů).

Důkladné prostudování návodu je základ

Předvrtání spojů je důležité, aby dřevo nepraskalo

Zapilování dřeva, aby vše sedělo, jak má

Montáž základny vyžaduje více šikovných rukou

Základna s hotovou podlahou

Montáž střechy

Montáž zábradlí

Montáž úchytek lezecké stěny

Jak prohlásil náš syn: "Ta dá a je hotovo!"

Tagy: Dětské hřiště | hřiště pro děti | zábava na zahradu | zahradní hřiště

Čtěte na Rodičům

Komentáře