Jak na snadné barvení vajíček

Datum publikace: 10.04.2017

Kategorie: Hry a volný čas | Jak zabavit děti doma

Už jen pár dní a Velikonoce jsou tady. Nejkrásnější svátky roku, při kterých se alespoň malá část tradic ještě dodržuje. Tou hlavní je jistě malování a zdobení vajíček.

Nebojte se, nebudeme Vás učit malovat voskem, háčkovat vajíčkům slušivé košilky a další, ač efektní, tak velmi pracné způsoby vyžadující nemalou zručnost. Právě naopak, chápeme, že spousa žen je velmi zaměstnaných (ať už prací nebo malými dětmi), a proto vám přinášíme TIP, jak na snadné barvení a zdobení vajíček.

CO BUDEME POTŘEBOVAT:

Barvy rozpusťte v horké vodě s lžící octa. Intenzitu barvy můžete volit dle objemu vody. Vajíčka do barvy vkládejte ještě horká a odmaštěná. Jen tak zajistíte rovnoměrné obarvení.

Vajíčka nechte vychladnout a připravte si obtisky.  Tradiční značka OVO nabízí spoustu druhů obtisků, některé jsou dokonce součástí balení barev na vajíčka. Novinkou pro letošní rok, která potěší nejen děti, jsou dětské písničky a říkadla, jako např. Holka modrooká, Kočka leze dírou, Tluče bubeníček a spousta dalších.

Jejich použití je velice snadné. Odstřihněte požadovaný obrázek a vložte jej do misky se studenou vodou. Po chvilce jej vyjměte a opatrně přesuňte na vajíčko.

Výsledek stojí za to a věřte, že pokud dáte na misku pro koledníky vajíčka barevná bez zdobení a s obtiskem, jako první zmizí právě ta s obrázky.

Užijte si pohodové velikonoční svátky, které jsou letos poprvé prodloužené o nový svátek – Velký pátek.

Čtěte na Rodičům

Komentáře