Zkuste dětem nabídnout kreativní výtvarné potřeby

Kreativní zábava pro rozvoj vašeho dítěte

Datum publikace: 20.11.2015

Kategorie: Hry a volný čas | Vývoj dítěte | Hračky pro děti | Vývoj předškoláka | Jak zabavit děti doma | Vzdělávání | Příprava do školy

Dětská duše je zvídavá a dětské ruce šikovnější, než si myslíte. Jak využít obojího nejen k poučení, ale i k zábavě? Zkuste dětem nabídnout kreativní výtvarné potřeby – zaujmou je, zabaví, přispějí k rozvoji jejich fantazie, naučí je přemýšlet a následně překonávat překážky. Pokud se navíc k téhle činnosti přidáte, společně strávený čas vás obohatí o nové zážitky.

Rozvoj dětské fantazie podpoří kreativní sady
Pro rozvoj dětské fantazie jsou právě určeny kreativní sady, které podporují vaše ratolesti hledat vynalézavé, originální a tvůrčí řešení problémů. Zároveň se naučí komunikovat a spolupracovat s ostatními, procvičí si jemnou motoriku. Proces tvoření také pomáhá dítěti se orientovat ve vnějším prostředí a rozvinout jeho paměť. Zabrané do zábavného řešení úkolu se navíc naučí udržet pozornost.

Kreativní dětské sady podpoří rozvoj fantazie

Origami a kirigami pro školáky
Nádherné kreativní sady francouzských návrhářů najdete pod značkou DJECO. Určitě vás zaujmou sady pro tvorbu origami (prostorové výtvory skládané z papíru) a kirigami (tvoří se stříháním a ohýbáním papíru). Hotové výrobky poslouží jako krásná dekorace dětského pokojíčku. Sada pro origami obsahuje archy papíru, lepicí spojovačky, provázky na zavěšení a vždy podrobný návod. Japonské skládačky se hodí pro děti od devíti let, s vaší pomocí ale zvládne jednoduší výtvory i mladší dítě. Klukům se budou líbit origami dopravních prostředků, děvčátka si ráda vyzdobí pokojík třeba zavěšenými hvězdami.

Origami

Malování s pískem
Sady na malování obrázků barevným pískem a třpytkami vyrábí také DJECO. Tuto výtvarnou techniku zvládnou děti od šesti let. Výsledný výtvor se dá zarámovat a slouží jako obrázek k zavěšení na zeď. Sada pro malování sestává z předlohy, krabiček s barevným pískem, případně i třpytkami, špachtle na odstranění folie z místa k posypání a štěteček k lepšímu rozetření posypu. Děti mohou tvořit zvířátka, pohádkové bytosti nebo třeba květiny. Ve výtvarné sadě nechybí obrázkový návod, který vás a vaše děti velmi intuitivně povede.

Domalovánky

Omalovánky a domalovánky
Takové malování se bude líbit nejmenším umělcům i starším dětem, záleží na motivu, jaký vyberete. Pro malé děti nabízí DJECO omalovánky se sametovými okraji, které jim nedovolí přetáhnout a výsledný obrázek je tak perfektní. Starší děti, od šesti let, zaujmou a pobaví maxi omalovánky v délce 126 centimetrů nebo omalovánky s odkrývacími obrázky, kde nejprve vymalují šablonu, a poté odkryjí označená místa a legrační obrázek je na světě.

Kreativní dárky pro Vaše děti

Myslete na kreativní dárky pro děti
Dětská fantazie návody nepotřebuje. Často stačí kvalitní pastelky, fixy, barvy na sklo či na textil a děti si už poradí. Dejte jim volnou ruku při jejich tvorbě a nechte je vytvářet svá vlastní umělecká díla, která potěší třeba babičku jako dárek pod stromečkem.

Kreativní sady, školní a výtvarné potřeby, aktovky, batohy a penály nabízí internetový obchod Activáček.cz. Najdete zde kvalitní produkty českých, evropských i světových značek. Ze čtyř tisíc druhů zboží, které má Activáček v nabídce, vyberete dětem dárek zcela určitě.

Hledáte další inspiraci a návody na tvoření? Pak nevynechejte Activáčkův blog Školní svět, kde najdete mnoho inspirace, pracovních postupů, ale i testování různých výtvarných potřeb a v neposlední řadě spoustu soutěží o zajímavé ceny.

Pokud potřebujete poradit s výběrem dárku nebo s postupem při tvoření, s důvěrou se obraťte na Activáčka.

Tagy: activacek.cz | blog Školní svět | DJECO omalovánky | kreativní dárky pro děti | malování s pískem | omalovánky a domalovánky | origami a kirigami pro školáky | sady na malování obrázků barevným pískem a třpytkami | sady pro tvorbu origami

Čtěte na Rodičům

Komentáře