Na domácím hřišti se hraje nejlépe!

Datum publikace: 25.04.2014

Kategorie: Batole | Předškoláci | Školáci | Hry a volný čas | Bydlení | Jak zabavit děti doma

Na domácím hřišti se hraje nejlépe. A to nejen hráčům fotbalu nebo baseballu, ale také dětem. Pokud patříte mezi šťastné rodiče, kteří mají zahradu, využijte té možnosti a budujte svým dětem vlastní hřiště.

Výhody domácího hřiště

Dětské hřiště na vlastní zahradě má celou řadu výhod, jak pro děti, tak pro jejich rodiče. Děti mají venkovní hrací prostor stále k dispozici a dospělí je mohou mít stále na očích. Když se chtějí děti sklouznout, prolézt nebo pohoupat, stačí si vzít mikinu a vyběhnout ven na zahradu. Žádné složité vypravování, oblékání a balení svačinek. Dalším přínosem soukromého hřiště je, že pouze Vaše rodina, tedy Vaše děti a Vy, rozhoduje, kdo má na hrací prostor přístup, a kdo ne, což pomáhá předejít možným konfliktům o hrací prostor a výrazně zvyšuje bezpečnost hry.

Detske hriste realizace

Hřiště jako součást zahrady

Jak vidíte, výhod vlastního hřiště je celá řada. Naproti domu nevýhodou je, že se v jeho prospěch musíte vzdát části užitkové nebo okrasné zahrady. Z hlediska využití zahrady je důležité zakomponovat hřiště tak, aby nenarušovalo její funkčnost. Ideální je zvolit klidnější kout v rohu zahrady, kde hra dětí nikoho neruší, a kam zároveň dobře vidíte, abyste měli své děti pod dohledem, aniž byste museli být stále na hřišti s nimi. Hrací plocha by měla být spíše v polostínu, kde na děti nepraží slunce. Jakmile si ujasníte, kam hřiště umístíte, můžete začít vybírat hrací sestavu.

detske hriste s klouzackou

 

Pro menší i větší děti

Mnoho rodičů si pochvaluje hrací sestavy Jungle Gym, a to nejen pro jejich vysokou kvalitu, bezpečnost a dlouhou životnost, ale také z důvodu velké variability. Vzhledem k tomu, že se jedná o stavebnicový systém, který lze doplnit o celou řadu přídavných modulů a příslušenství, se dají tato hřiště průběžně, s tím, jak děti porostou, doplňovat a obměňovat. Zatímco pro nejmenší děti jsou ideálními prvky domečky a pískoviště, větší děti ocení šplhací stěny, visuté mosty, žebříky a další komponenty, na kterých si mohou zdokonalovat své pohybové dovednosti. A co skluzavky a houpačky? Ty přeci milují všechny děti. Batolata, předškoláci i školáci. Dopřejte svým dětem výhodu vlastního hřiště i Vy! Inspirativní tipy, jak by mohlo vypadat, najdete na www.jungle-gym.cz.

Jungle gym climbing

 

Tagy: dětské hřiště | Jungle Gym | prolézačky na zahradu

Komentáře