Tip redakce - velikonoční ozdoby a dárky pro koledníky

Datum publikace: 17.04.2014

Kategorie: Maminky a tatínkové | Dětský pokojíček | Jak zabavit děti doma

Velikonoce jsou tu. Ráda byste ještě doladila výzdobu, nebo přemýšlíte, čím letos odměnít koledníky, když se chcete vyhnout čokoládovým vajíčkům? Máme pro Vás redakční tip, který stojí za ozkoušení.

Ozdoby a dekorace se dnes dají koupit i v supermarketu u pokladen. Jsou to ale vesměs neosobní a kýčovité ozdůbky, které Vás rychle omrzí. Pokud máte trochu času, můžete si vytvořit krásné velikonoční zápichy, které Vás potěší mnohem víc. A nebojte se, nemusíte být zrovna dvakrát tvůrčí. Mluvíme z vlastní zkušenosti, naše redaktorka Pavla příliš domácím tvořivým technikám neholduje, ale pro tuto činnost se nadchla a vlastnoruční zápichy zdobí už i její byt. Nebojte se proto zapojit i děti. A jak jsem již řekli v úvodu, zápichy můžete i rozdávat jako velikonoční pozornost  - návštěvám nebo pondělím koledníkům - těm větším a starším, ale panáčka přece jen neodpírejte:o)

 

Co budete potřebovat?

samotvrdnoucí hmota bílá
formičky, vykrajovátka
akrylové nebo temperové barvy
lak
špejle
tavící pistole
houbičky na nádobí
mašličky na dozdobení

Postup

Bílou samotvrdnoucí hmotu vyválejte a pomocí vykrajovátek (použili jsem velikonoční sadu od Tescomy) vykrájejte vybrané tvary. Po vykrojení začistěte okraje a nechte na rovné ploše vytvrdnout (ideálně 24h). Po té natřeme vykrájená zvířátka a další motivy barvami. My jsme použili techniku tupování. Barvy a styly kombinujte podle libosti, nebojte se ani abstraktních motivů, vypadá to neotřele.

Po zaschnutí barvy ozdůbky přelakujte, tavnou pistolí přilepte špejli a ozdobte třeba mašličkami. A máte hotovo!

Variantou je i vytvoření závěsných dekorací. Před vyschnutím ozdob do nich udělejte malou dírku.

Tagy: tvoření s dětmi | velikonoční ozdoby

Komentáře