Vyrábíme dekorační girlandy

Datum publikace: 12.09.2016

Kategorie: Hry a volný čas | Jak zabavit děti doma | Školní pomůcky

Připravili jsme pro vás další tip, jak zabavit neposedné děti. Nechte je, ať si vyzdobí pokoj pomocí vlastnoručně vyrobené girlandy.

CO BUDEME POTŘEBOVAT:

• Barevné filcové archy (můžete použít i barevné kartony)
• Úzké barevné stužky
• Tužku
• Nůžky
Lepidlo – doporučuji tuhé (rtěnkové) zn. Herkules, nejen, že je to český výrobek, ale máte jistotu zdravotní nezávadnosti a tak jej můžete bez obav svěřit i menším dětem

Co budeme potřebovat?

Náš Tip: Nové fialové lepidlo Herkules v tyčince s příznačným názvem Mizím, je ideální pro menší děti, aby viděly, kam lepidlo již nanesly. Po zaschnutí lepidlo ztratí barvu a tak nenaruší výsledný výtvor. :)

JAK POSTUPOVAT:

1. PŘIPRAVTE SI ŠABLONKY

Na karton si nakreslete a vystřihněte jednodušší tvary, kterými budete zdobit svou girlandu. My jsme použily vykrajovačky na cukroví, díky nim jsme si práci urychlily.

Šablonky

2. TVARY OBKRESLETE NA FILC

Menší děti budou mít nejspíš potíže s obkreslováním šablonek, případně následným vystřihováním. Pokud chcete, aby od rozdělané práce neutíkaly, připravte jim je předem.

Obkreslíme tvary

3. FILCOVÉ OBRÁZKY VYSTŘIHNĚTE

Odstřižky nevyhazujte, budou se hodit na dozdobení například kytiček a motýlků. Stříhání menších koleček, kapiček nebo srdíček je pro zručnější jedince a zabere dost času, tak s tím počítejte.

Vystříháme

4. OBRÁZKY NALEPTE NA STUŽKU

Odstřihněte stužku na délku okna nebo dveří, podle toho kam chcete girlandu umístit. Potom už nechte děti, ať si ji sami polepí připravenými srdíčky, kytičkami, motýlky…

A přilepíme...

5. GIRLANDU VYSTAVTE SVĚTU NA ODIV

Pověste ji dětem do okna, ať se kolem jdoucí mohou tou krásou potěšit nebo pověste na dveře, aby návštěvy viděli, jací jsou u vás šikulové.

Girlanda na lampě

Skvělé na girlandách je, že je můžete umístit kamkoliv a měnit je podle nálady nebo ročního období. Co takhle podzimní s lístky, žaludy, houbičkami? Nebo už si raději připravíte Vánoční motiv, než začne kolotoč s úklidem, cukrovím a dárky? Využijte každé chvilky, kterou se svými dětmi můžete trávit, oni vám to jednou vrátí, až budou vzpomínat na nejlepší rodiče na světě.

Hotové girlandy

Tagy: girlandy | Herkules | Herkules Mizím | lepidlo Herkules

Čtěte na Rodičům

Komentáře