Vyrábíme velikonoční dekorace

Datum publikace: 09.03.2016

Kategorie: Jak zabavit děti doma

Uplynulý víkend byl na můj vkus hodně chladný, a protože i pro děti už je zima dlouhá, přemýšlela jsem jak je zabavit. Vzpomněla jsem si, že letos vychází velikonoce na poslední pondělí v březnu a tak jsme se s dětmi rozhodli vyrobit velikonoční dekoraci – zapichovátka z vyfouknutých vajíček.

Co budeme potřebovat

Vyfouknutá vajíčka (mohou být i bavlněná)
Barvy na vajíčka – my jsme použili gelové barvy OVO
Gumové rukavice na barvení
Nůžky
Lepidlo – máme vyzkoušený Herkules, který skvěle lepí i na vaječnou skořápku
Špejle
Barevné papíry
Barevné chlupaté drátky
Slabý lihový fix  

Co budeme potřebovat?

Při výrobě jsem dětem zadala jediné – téma: VELIKONOČNÍ ZVÍŘÁTKA

Nejprve jsme si navlékli gumové rukavice a vajíčka obarvili na žluto, všichni jsme se totiž shodli, že musíme vyrobit hlavně kuřátka. :) S gelovými barvami na vajíčka se pracuje velmi snadno a zvládne to opravdu i školkové dítě. Jednoduše si do rukavic vymáčknete trochu gelové barvy na vajíčka a vajíčko v dlaních poválíte. 

Než vajíčka zaschla, připravili jsme si z barevných papírů a chlupatých drátků části tělíček – zobáčky, hřebínky, křidýlka, pro zajíčky ouška a další. Všechny detaily jsme lepili lepidlem Herkules, který je zdravotně nezávadný, a proto se nemusíte bát, když s ním budou pracovat i menší děti. Pro ně doporučuji pořídit lepící tyčinku, se kterou nenadělají nepořádek, větší děti zvládnou práci s tekutou verzí lepidla. Navíc nová balení lepidla Herkules mají šikovný zúžený aplikátor, se kterým jde vše snadno.

Velikonoční kuřátko

Ikdyž jsem původně chtěla dětem poradit, co a jak mají vyrobit, ani to nebylo potřeba. Každé dítě má svou fantazii a myslím, že to je dobře, protože tak je každý kousek skutečným originálem. Navíc, pokud dětem necháte možnost volby, bude je práce více bavit a vy budete překvapeni, co dokáží vymyslet - např. berušku. 

Roztomilá beruška

Takto vypadá naše velikonoční dekorace, kterou si hrdě vystavíme do okna, až budeme čekat koledníky. 

Výsledná dekorace

A co vy? Už máte připraveny velikonoční dekorace? Pokud ne, může to být tip na víkend i pro vás a vaše děti. Přejeme vám krásné jarní svátky.

Tagy: barvy na vajíčka | lepidlo herkules | velikonoční dekorace | velikonoční zvířátka

Čtěte na Rodičům

Komentáře