Nejdůležitější vlastnost rodiče? Trpělivost a ochota naslouchat dítěti

Datum publikace: 18.07.2016

Kategorie: Maminky a tatínkové | Kafíčko

Známá blogerka, youtuberka a hlavně čerstvá maminka Terka z Terry Makeup Tutorials vás nyní pozve jednou měsíčně na "Kafíčko". Na co se můžeme v nové video rubrice těšit?

Terry, Kafíčko je Vaše nová video rubrika zde na Rodičům.cz. Prozraďte nám, jakých témat se nejvíce dotknete.
Určitě bych se ráda zaměřila na výchovu dítěte, které je často omílané téma. Také plánování času na mateřské a práce na mateřské. Možná i nějaká videa přímo pro maminky jako makeup nebo cvičení s dítětem.

Mohou se maminky těšit i na tipy ohledně krásy? Například jak být za pět minut krásná s dítětem v náručí?
Určitě se mohou na taková témata těšit, protože i když jsme maminky, tak bychom neměly zapomínat na to, že jsme v první řádě ženy.

Terka s Verunkou

Na každou kategorii bude navazovat také fórum pro maminky na dané téma, plánujete i další rozšíření, například o rozhovory, které na Rodičům dříve připravovala Tereza Marková, známá jako MamaLifestyle? 
Já jsem typ člověka, který nedokáže zůstat jen u jednoho tématu, takže do budoucna bych se ráda zaměřila i na další náměty. Rozhovory jsou velmi zajímavé a určitě bych se do nich také pustila! Ovšem tady bude také hodně záležet na tom, jestli mi to má nervózní povaha umožní. :)

Jaký byste chtěla, aby tato rubrika měla pro rodiče přínos?
Především bych byla ráda, aby si rodiče u videí odpočinuli. Určitě nechci nikoho nijak poučovat, co má jak dělat, ale spíše inspirovat.

Na co se ohledně natáčení této rubriky nejvíce těšíte Vy?
Já se upřímně těším na vše, protože je to pro mě něco nového, neprobádaného!

Terry

Jaká je podle Vás nejdůležitější vlastnost rodiče?
Trpělivost a ochota naslouchat dítěti.

Existuje podle Vás rodinná situace, která se nedá zvládnout?
Bohužel ano, ale více bych se v tom "rýpat" nechtěla, protože jsem pověrčivá a nerada bych na sebe a svou rodinu něco nepříjemného přivolala.

Jakou nejčastější chybu podle Vás dělají rodiče při výchově svých dětí?
Nedodržují své sliby typu "ještě jednou a dostaneš". Často to kolem sebe vídám. Dítě z nich má pak srandu a zlobí dál, protože ví, že vše zůstane jen u slov. Také často vídám, že rodič snadno podlehne dětskému pláči, když jde o lízátko nebo hračku. Dítě brečí, že to prostě chce, a i když mu maminka několikrát vysvětlí, že ne, tak stejně tu hračku, lízátko, bonbony vezme a koupí je. Ano, ten pláč je někdy nesnesitelný, ale stále bychom neměli zapomínat, že právě tohle může mít pak vliv na jeho vývoj. My jsme se sestrou vše dostávaly za odměnu a díky tomu jsme si každé věci, byť to bylo jen lízátko, vážily.

Jsou věci, které jsou pro Vás po narození dcery méně důležité než dříve? Jaké máte jako maminka priority?
Dříve pro mě bylo prioritou mít krásný make-up, upravené vlasy, chodit jednou za dva týdny na party a dříve než v pět ráno se domů nevrátit... Dnes? Zdraví a spokojenost mé rodiny. Vše ostatní je na posledním místě.

Máte nějaký zaručený trik, kterým se Vám vždy podaří zvednout Verunce náladu?
Veru je velmi usměvavé a pohodové miminko, takže rozesmát ji není až tak těžké. :) Nejraději ale má papání zádíček, nožiček nebo ručiček, házení do vzduchu, zpívání vymyšlených bláznivých písniček, nebo když ji s manželem na všech čtyřech honíme po celém bytě.

Verunka

Kde čerpáte jako maminka zkušenosti a znalosti kromě praxe?
Na začátku těhotenství jsem četla různé knihy, kde se to radami jen hemžilo, četla diskuze nebo různé články, jak nejlépe vychovávat dítě. Nakonec jsem se z toho ale rozbrečela! Říkala jsem si, že není možné, abych si všechno zapamatovala, a díky tomu budu hrozná máma. Po narození jsem ale knihu ani články už nečetla, protože mi vždy něco ve mně řeklo, že to, co dělám, dělám správně. Samozřejmě, že si občas vyslechnu doporučení mé mamky nebo tchýně, ale vždy si z toho beru jen to, co opravdu potřebuju. Zbytek nechávám na svém instinktu.

Prozraďte nám na závěr, na co se můžeme těšit v prvním videu rubriky „Kafíčko“.
První video bude na téma výchova dítěte, kde se chci rozpovídat o volné výchově dítěte a výchovných pohlavcích.

Terko, moc děkujeme za rozhovor a už se těšíme na videa. :)

Na to první uvítací se můžete podívat ZDE.
Kafíčko s Terry

Tagy: Kafíčko | Terry Makeup Tutorials

Čtěte na Rodičům

Komentáře