Kojení

Jak se vyspat s VELKÝM bříškem?

Problémy s usínáním pocítí většina budoucích maminek. Jak se vůbec dá vyspat s neustále rostoucím bříškem, bolestmi zad a nadýmáním? Úlevu (a spánek) Vám může poskytnout těhotenský relaxační polštář, který vypadá jako velký preclík.

pokračovat na článek

Vybíráme kojicí polštář

Kojicí polštáře jsou na trhu kojeneckých potřeb stále okrajovým produktem. Ačkoli v posledních letech stoupá povědomí o jejich existenci, stále mnoho zákaznic o nich nic neví nebo je považují za zbytečnost. Teprve s prvními problémy s kojením začíná maminka hledat patřičnou pomoc.

pokračovat na článek

Jak správně kojit? S kojícím polštářem!

Mnoho novopečených maminek si láme hlavu s otázkou, jak správně kojit. Zkušené maminky však vědí, že základem je pohodlí. Kojící polštář je osvědčená pomůcka, která Vám zajistí dokonalý komfort při kojení!

pokračovat na článek

Vy ještě nemáte těhotenský polštář?

Bolesti zad, problémy se spánkem, pálení žáhy, oteklé nohy a další nepříjemnosti jsou bohužel nedílnou součástí pokročilého těhotenství. Pokud si chcete užívat těšení na miminko více než těhotenské neduhy, pořiďte si těhotenský polštář!

pokračovat na článek

Nejčistší přírodní BIO kosmetika INLIGHT pro zdraví maminek i dětí

Věděli jste, že až 60% látek aplikovaných na kůži se může dostat do krevního oběhu? Běžná kosmetika obsahuje mnoho syntetických látek, produktů z ropy, které jsou toxické, podezřelé z karcinogenity či způsobilé negativně ovlivnit hormonální, imunitní systém i vnitřní orgány.

pokračovat na článek

Plastické operace vrací maminkám sebevědomí

Mateřství je tím nejkrásnějším, co nás, ženy, v životě potká. Kéž by jen následkem těhotenství, porodu a kojení nedocházelo k nežádoucím změnám naší postavy! Naštěstí je tu estetická medicína, která dokáže mnohé napravit. Od prsou až po podbřišek.

pokračovat na článek

Co může kojící matka a co ne

Smíte si jako kojící matka dát ráno kávu nebo večer skleničku vína? Můžete užívat antibiotika? Není nebezpečné, když si vezmete prášek proti bolesti hlavy nebo proti horečce? Není nežádoucí kojení v těhotenství? Můžete jíst sushi?  

pokračovat na článek

Nejčastější obtíže při kojení

Trápí Vás bolestivé bradavky nebo jiné obtíže při kojení? Poradíme Vám, jak jim účinně předcházet, a jak je řešit.  

pokračovat na článek

Pomůcky pro kojící maminky

Speciální pomůcky pro kojící maminky zvyšují komfort, usnadňují kojení a pomáhají řešit mnohé obtíže při kojení. 

pokračovat na článek

Kojení je prevencí před poruchami chování

Miminka, která jejich matky kojí čtyři měsíce a déle, mají v pozdějším věku menší potíže s chováním než ostatní děti. Dokládá to nová studie britských vědců.

pokračovat na článek

Noční kojení - odpovědi na nejčastější otázky

Kojení v noci – nejčastější to dotaz maminek.  Miminka zhruba do 3. měsíce věku mají docela hluboké spaní a postupně si noční kojení většina dětiček ubírá, takže v tomto věku jsou již v noci kojena třeba jen 1-2x nebo i vůbec (do konce 3. měsíce je ovšem alespoň 1 noční kojení pro dostatečnou tvorbu mléka velmi vhodné, ty první 3 měsíce jsou pro ustálení laktace zásadní a pokud se dítě v noci již vůbec nebudí, tak je lépe 1x za noc odstříkat – to platí rovněž do konce 3. měsíce).

pokračovat na článek

Jak dlouho kojit?

Na tuto otázku jsme se zeptali laktační poradkyně s bohatou praxí Bc. Jiřiny Mrázková: Nedá se říci, že by existoval nějaký přesný věk, kdy je již vhodné dítě odstavit. Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje výlučné kojení do 6 měsíců a dále kojit alespoň do 2 let dítěte.

pokračovat na článek

Kojení Vás může ochránit před rakovinou prsu

Ženy, jejichž příbuzné trpí nebo trpěly nádorem prsu, by se měly rozhodnout, že budou kojit.

pokračovat na článek

Kojte své děti! Budou z nich lepší studenti!

Studenti, které jejich matky kojily, získávají na střední škole lepší známky než jejich spolužáci krmení jako miminka z lahve.

pokračovat na článek
1