Těhotenské a kojící polštáře Motherhood

Vybíráme kojicí polštář

Datum publikace: 10.03.2015

Kategorie: Novinky na trhu | Kojení

Kojicí polštáře jsou na trhu kojeneckých potřeb stále okrajovým produktem. Ačkoli v posledních letech stoupá povědomí o jejich existenci, stále mnoho zákaznic o nich nic neví nebo je považují za zbytečnost. Teprve s prvními problémy s kojením začíná maminka hledat patřičnou pomoc.

Budoucí maminky se většinou ptají, zda-li kojicí polštář skutečně potřebují, když stejnou funkci mohou splnit i klasické polštáře. To sice ano, kojit lze i na klasickém polštáři, ale nebude to pohodlné, ani bezpečné. Je třeba zdůraznit, že kojicí polštář je určen ke speciálnímu úkonu. Pokud má skutečně pomoci, musí být pro tento účel navržen. Právě těhotenské a kojicí polštáře byly stvořeny proto, aby maminkám pomáhaly.

Na co se při výběru polštáře zaměřit
Polštář by měl mít odpovídající výšku – tak, aby miminko leželo hned u prsu cca v úhlu 30° , aby nepolykalo vzduch a pokrm směřoval rovnou do bříška. Velký a stabilní polštář zajišťuje dítěti i mamince potřebný komfort. Nejlepší je zvolit model s pružnou výplní, jakou jsou polyesterová vlákna. Těhotenské a kojicí polštáře Motherhood jsou plněny těmito vlákny stočenými do spirálek, díky tomu je taková výplň odolná proti proleženinám, navíc zajistí výbornou cirkulaci vzduchu.

Na trhu jsou dostupné také polštáře s kuličkovou výplní – granulátem. Druh výplně ovlivňuje komfort použití a také životnost polštáře. Polštáře s polyesterovými vlákny jsou stabilnější na rozdíl od granulátu, který pod miminkem „utíká“ do stran a výsledkem je, že dítě leží příliš nízko a maminka se musí naklánět. Polštáře s kuličkovou výplní jsou sice měkoučké a lehčí, bohužel se rychle opotřebovávají, protože granulát ztrácí na objemu.

Těhotenské a kojící polštáře Motherhood

Obr. 1. Těhotenský a kojicí polštář Motherhood při kojení poskytuje perfektní oporu i páteři,
Obr. 2. Kojicí polštář Motherhood Premium pro komfortní kojení

Úkolem kojicího polštáře není pouze usnadnit kojení, ale také přinášet úlevu páteři kojící maminky. Kojicí polštář pomáhá maminkám udržet komfortní pozici. Musí být také vždy připraven k použití, proto jsou vhodné polštáře s pratelným potahem.

Praxe nám ukazuje, že mnoho budoucích maminek vybírá polštář dle ceny. Nakonec jsou zklamané a nedoceňují užitnou hodnotu produktu. Teprve po konzultaci s laktační poradkyni, nebo vyzkoušení vlastnosti polštáře, vidí a doceňují rozdíly.

Těhotenské a kojicí polštáře Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Tagy: kojící polštáře | těhotenský polštář Motherhood

Čtěte na Rodičům

Komentáře