Když vůně pomáhají

Datum publikace: 17.03.2016

Kategorie: Miminko | Kosmetika pro děti | Zdraví

Výběr dětské kosmetiky v dnešní široké nabídce není vůbec jednoduchá záležitost. Vybírat klasickou nebo se pustit do té přírodní? I ve světě přírodní kosmetiky je možné se ztratit. Naštěstí existují jednoduchá vodítka, která jsou garancí opravdové přírodní kosmetiky. Jedná se o certifikace jako např. mezinárodní EcoCert, BDIH, NaTrue nebo české CPK nebo CPK bio. Běžná kosmetika obsahuje řadu syntetických látek, které mohou citlivější dětskou pokožku zbytečně dráždit. Nobilis Tilia nabízí nejen kvalitní dětskou přírodní kosmetiku, ale přidává navíc i aromaterapeutické účinky.

Aromaterapeutické přípravky jsou vhodné pro kojence od 9. týdne věku nebo krátkodobě při potížích jako jsou bolesti bříška, kašel nebo zahlenění i dříve. Ovšem aromaterapie působí také preventivně. Éterické oleje totiž zvyšují imunitu a podporují přirozenou odolnost dětského organizmu. A přírodní přípravky založené na panenských rostlinných olejích jsou pro dětskou pokožku blahodárné, neboť ji zvláčňují, regenerují a chrání.

Přírodní kosmetika

Bezprostředně po porodu je nejvhodnější lehce otřít miminko suchou plenkou a v prvních dnech po narození nepoužívat žádné kosmetické přípravky, a to ani ty přírodní. Pokožka novorozence má totiž přirozenou ochrannou vrstvu a postupně se adaptuje na nové prostředí. U novorozenců s citlivou pokožkou může navíc narušení této vrstvy vést k pozdějším alergiím. Proto je vhodné pak začít používat k ošetření pokožky kojenců pouze čisté rostlinné oleje jako například mandlový, meruňkový nebo šípkový, ideálně samozřejmě v té nejvyšší, tedy bio kvalitě. Výjimkou je předčasný či náročný porod - to se doporučuje co nejdříve použít masážní olej Růženka BIO s jojobovým olejem, který je svým složením nejblíže lidské pokožce. Navíc obsahuje i stopové množství růže, ta odstraňuje poporodní trauma a podporuje nově vznikající vztah miminka a jeho nejbližších. 

Od devátého týdne už pro péči o pokožku miminka můžete používat i masážní olej Žofie, má totiž velmi příjemnou vůni, která po koupeli spolu s jemnou masáží děťátko spolehlivě uklidní, uvolní případné svalové křeče a dodá pohodovou náladu. Místo oleje lze také použít Dětské pleťové mléko Klára, které má díky heřmánku zklidňující a hydratační účinky, obsažené vitamíny podporují regeneraci a ochranu pokožky. Pravidelné masáže miminek i dětí jsou ideálním rituálem, který navíc rozvíjí a podporuje vztah maminky a dítěte.

Pro péči o vlásky se už po prvních dnech života hodí Dětský šampon s medem a heřmánkem Toník, který neštípe v očích. Voní po mandarince a heřmánku, vlásky myje šetrně, zároveň vyživuje vlasovou pokožku a díky obsahu zinku ji i zklidňuje a pomáhá při ošetření šupinatosti ve vláskách (stačí nechat působit alespoň dvě minuty a poté šetrně omýt). 

Osvěžovač vzduchu Pro miminko s praktickým rozprašovačem provoní, pročistí a zvlhčí vzduch v místnosti. Obsahuje velmi jemnou koncentraci BIO éterických olejů, proto je vhodný už od narození, třeba i pro usnadnění dýchání miminka při zahlenění. Podporuje klidné dýchání a pokojný spánek, v případě potřeby rozpouští hleny a zmírňuje zduření nosní sliznice. Pro prevenci je vhodné jej nastříkat několikrát denně po místnosti, kde miminko pobývá či spí. Při onemocnění lze tuto směs stříkat i na hrudníček a chodidla a jemně vmasírovat do pokožky.

Dětská kosmetika

Preventivním pomocníkem proti opruzeninám je našlehaný olivový Ochranný krém Olinka. Pokud se přece jen podráždění kůže nebo také potničky, svědění či ekzémy objeví, můžete sáhnout po Levandulovém pudru Leontýna či krému Levantis, obojí se zklidňujícími účinky levandulového éterického oleje.

Celou řadu dětské kosmetiky najdete na www.nobilis.cz. Koupí výrobků navíc přispíváte Nadačnímu fondu Zdeňky Žádníkové, který zlepšuje prostředí dětských oddělení nemocnic.

Tagy: aromaterapie | dětská kosmetika | přírodní kosmetika

Čtěte na Rodičům

Komentáře