Čaje a léky na hubnutí?

Datum publikace: 02.12.2021

Kategorie: Krásná maminka | Zdravá výživa

Potýkáte se s nějakým tím kilem navíc a přemýšlíte, jak zhubnout, pokud možno bez hladovění, a hlavně jojo efektu? Pročítáte různé články a diskuse, kde si maminky předávají zkušenosti s různými dietami, čaji a doplňky stravy na hubnutí a nevíte, co vyzkoušet? Čtěte dál!

Proč začít hubnout?


Touha zbavit se nadbytečných kil většinou pramení z toho, že se neoblékneme do svých oblíbených šatů nebo kalhot, případně proto, že nechceme poslouchat nepříjemné poznámky okolí na naši tělesnou hmotnost. Kromě těchto estetických důvodů mohou za snahou zhubnout být i ty zdravotní.

Hodně lidí si neuvědomuje, že i pár kilo nadváhy umí zvýšit riziko chorob jako srdečně cévní nemoci, metabolické poruchy a třeba cukrovku II. typu. Kromě toho je s nadváhou často spojena bolest kloubů a zad, dušnost, deprese z kil navíc a potíže ve vztahu s okolím.

Když se pak rozhodnete zhubnout, s největší pravděpodobností zlepšíte dýchání, snáz se poperete s nespavostí, rozhýbete tělo, snížíte jak krevní tlak, tak hladinu cholesterolu. Navíc se budete cítit lépe, budete mít víc energie i zdravější sebevědomí. A za to už to stojí.


Opravdu čaje a léky na hubnutí fungují?

Prvním krokem k tomu, abyste se zbavili nadbytečných kil, je srovnat si to v hlavě. Musíte opravdu chtít a vědět, že to děláte pro sebe a své dobro. Bez toho se vám nebude dařit.

Dalším krokem je změna jídelníčku, kdy snížíte příjem sacharidů, budete se stravovat zdravěji a pravidelně. Je lepší sníst za den 5 menších porcí, než 3 velké. No a samozřejmě se taky musíte hýbat.

Tohle všechno už děláte, ale stejně se vám nedaří nějaké to kilo zhubnout? Pak můžete vyzkoušet čaje a léky na hubnutí.Proč zrovna čaje?

Při hubnutí je důležité dodržovat pitný režim, tak proč nevsadit právě na popíjení čajů? Samozřejmě od nich nelze očekávat zázračné zhubnutí ze dne na den. Vaši snahu zhubnout podpoří a ulehčí cestu za vysněnou postavou. Jaké čaje pít?


•    Pozitivní vliv na regulaci hmotnosti má zelený čaj, a to díky obsahu kofeinu a katechinů. Směs těchto látek urychlí látkovou výměnu a podpoří spalování tuků.
•    Japonský matcha tea, který podpoří snahu zhubnout, posílí imunitní systém, snižuje cholesterol v krvi a pomáhá při detoxikaci organismu.
•    Červený čaj (Pu-erh) se silnými antioxidačními, protizánětlivými a antimikrobiálními účinky umí urychlit peristaltiku střev.
•    Oolong čaj, který umí zrychlit metabolismus a vede tak ke snadnějšímu spalování tuků.
•    Bylinkové sypané čaje s obsahem máty, kopřivy, ostropestřce nebo kontryhelu.


A co ty doplňky stravy? Jak fungují?

Dobře zvolené doplňky stravy vám sice nepomohou přímo zhubnout, ale usnadní a urychlí celý proces. Zrychlí metabolismus, omezí ukládání tuků, sníží chuť k jídlu a pročistí organismus. Mezi ty nejoblíbenější patří:


•    Jablečný ocet, který brání hromadění tuků.
•    L-carnitin, na který nezapomínejte, když cvičíte, protože pomáhá spalovat tuky a snižuje únavu.
•    Spirulina, která je bohatým zdrojem bílkovin, sacharidů, vitamínů a minerálů, stabilizuje hladinu cukru v krvi a dodá energii.
•    Zelená káva s antioxidačními účinky, která snižuje pocit hladu.

Komentáře