I maminky si zaslouží svou zkrášlovací rutinu. Co do ní zahrnout?

Datum publikace: 11.07.2022

Kategorie: Kosmetika pro děti | Krásná maminka | Zdraví

Vyšperkovaná ranní a večerní rutina je příjemnou součástí zkrášlovací procedury nejedné ženy. V mateřství se ale péče o pleť mnohdy přesune k méně podstatným záležitostem, která sem tam vypadne z denního režimu. Proč by maminky neměly zapomínat na péči o pleť a co do ní zahrnout?

Péče o pleť v mateřství

Pleť dostává v mateřství pořádně zabrat. Obzvlášť, pokud jste zrovna čerstvě po porodu nebo kojíte. Pokožka je pod silným náporem hormonů a spolu s kojením odchází z těla mnoho vitaminů a minerálů, které byste měli pravidelně doplňovat. I tak se ale může stát, že se na pleti objeví pupínky nebo vysušená a podrážděná místa. Proto se snažte dodržovat svou ranní a večerní rutinu. Pravidelně pleť čistěte a dopřejte jí kvalitní pleťový krém. V ideálním případě zařaďte do zkrášlovací rutiny i sérum na pleť a hydratační či výživné masky.

Pravidelná návštěva kosmetičky

Pokud hledáte nadstandartní péči o svou pokožku, začněte pravidelně navštěvovat kosmetičku. Ta nejen že dokáže diagnostikovat příčinu obtíží vaší pleti, ale také se o vás krásně postará. Hloubkově vyčistí vaši pleť, aplikuje nejrůznější krémy a séra a v neposlední řadě vás čeká příjemná a uvolňující masáž. S kosmetičkou můžete probrat vše, co vás ohledně pleti tíží, a třeba společně vychytáte nedostatky ve vaší kosmetické rutině. Potíže s pletí totiž mnohdy pramení z chybného výběru produktů, které nevyhovují vašemu typu pleti.

Face roller aneb Masážní váleček na obličej

Chcete si dopřát maximální péči i v pohodlí domova? Vyzkoušejte face roller. Jedná se o kosmetickou masážní pomůcku na obličej, která má dva válečky. Větším válečkem namasírujete čelo a tváře a menší váleček slouží k masáži očního okolí, brady a nosu. Face roller pomáhá zapracovat produkty do pokožky, rovněž ji krásně prokrvuje a v neposlední řadě zmírňuje otoky a prvotní projevy stárnutí.

TIP: Face roller před použitím vložte na několik minut do mrazáku. Výsledná masáž pak bude ještě o špetku více osvěžující.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

Komentáře