Jak na břicho po porodu?

Datum publikace: 19.04.2017

Kategorie: Těhotenství | Krásná maminka | Zdraví

Jestli získáte po porodu zpět ploché a pevné břicho, závisí hodně na genetických a fyziologických předpokladech a trochu na vaší pevné vůli. Pokud má jedno nebo druhé trhliny, pomůže plastický chirurg, protože bez něj bude sen o plochém břiše spíš noční můrou a frustrací.

Proč nemám břicho jako před porodem?
Problém vystouplého bříška po porodu totiž není jen o nadbytku tuku, ale spíše o povolené kůži a také o rozestupu přímého břišního svalu, tzv. diastázy. Nadbytek kůže vzniká velmi často zejména po opakovaných porodech, protože kůže břicha je během těhotenství vystavena obrovskému tlaku. Tento tlak je také někdy příčinou popraskání kůže na břiše a vzniku strií. S jejich vyhlazením nečekejte, čím jsou čerstvější, tím si s nimi lasery lépe poradí.

Plastika břicha po porodu – jak pomůže?
Plastika břicha, tzv. abdominoplastika je operace, při které chirurg odstraní nadbytečnou kůži a pokud je potřeba, sešije také rozestoupený břišní sval. Zpevní tak břišní stěnu, která bude po zhojení opět plochá a pevná. Pokud máte jen lehce povolené bříško, skvělé výsledky přináší také méně invazivní výkony jako lékařská kryolipolýza Cooltech. Povolenou kůži a nadbytek tuku řeší také radiofrekvenční liposukce BodyTite. O nejvhodnější metodě se poraďte s plastickým chirurgem při konzultaci.

Jak probíhá abdominoplastika?
Operace břicha se provádí v narkóze a trvá 2 až 3 hodiny. Plastický chirurg při ní uvolní kůži na břiše a spolu s podkožím ji vytáhne směrem dolů, nadbytky pak odstraní. Pokud se operuje také diastáza, sešije ji ve střední čáře. Po operaci je třeba měsíc nosit elastický pás, který tuto oblast chrání a usnadňuje hojení.

Kaliperace

Jak vypadá jizva po plastice břicha?
Řez je veden povětšinou v podbřišku do stran tak, abyste jizvu mohla zakrýt spodním prádlem i plavkami. Pokud by bylo potřeba vést jizvu jinak, plastický chirurg to s vámi předem při konzultaci probere. Kvalita jizev závisí na vašich individuálních vlastnostech kůže a hojivosti.

Jak dlouho trvá hojení po abdominoplastice?
První 2 dny zůstáváte na pooperačním oddělení kliniky na lůžku. Pak vás lékař propustí do domácího ošetřování a docházíte na kliniku na ambulantní kontroly podle potřeby. Stehy vám odstraní obvykle 10. až 14. den po operaci. 6 týdnů je potřeba dodržovat klidový režim a nosit elastický pás. Jakmile ho ale sundáte, můžete si užívat radost ze svého krásně plochého bříška.

Znáte Asklepion?
Síť center Asklepion je již od roku 1996 lídrem estetické medicíny v ČR. Poskytuje služby v oborech stomatologie, dermatologie, plastická a cévní chirurgie, ORL, fyzioterapie, kosmetika ad. Pokud hledáte špičkového dermatologa, najdete ho právě v Asklepionu. Mezi nejčastější ošetření patří vyhlazení vrásek, omlazení pleti laserem, epilace nebo třeba trvalé odstranění pocení. Plastická chirurgie kliniky Asklepion to je tým světově vyhledávaných chirurgů a akreditovaná pooperační péče. Oddělení cévní chirurgie se zaměřuje na léčbu křečových žil nejšetrnějšími metodami.

Lepšího partnera pro zdraví a krásu si v Česku vybrat nemůžete.

Tagy: abdominoplastika | Estetiská chirurgie | plastická chirurgie | vyhlazení vrásek

Čtěte na Rodičům

Komentáře