Plastická chirurgie umožňuje ženám po porodu splnit jejich přání

Plastická chirurgie a maminky po porodu

Datum publikace: 08.06.2015

Kategorie: Partnerské vztahy | Maminky a tatínkové | Krásná maminka | Zdraví

Vypadat po donošení dětí a po ukončení kojení stejně dobře jako v době před otěhotněním, tedy nemít žádná kila navíc, povislá prsa nebo strie, by si přála každá maminka. Plastická chirurgie umožňuje ženám po porodu splnit jejich přání, navodit dobrý pocit ze sebe sama a zvýšit sebevědomí.

Znovu krásná prsa
Mezi nejznámější zákroky estetické medicíny, které podstupují maminky po porodu, patří modelace a zpevnění prsou neboli mammaplastika. Smyslem této operace je navrátit prsům, na kterých se projevily následky těhotenství a kojení, případně rychlé redukce váhy, jejich původní tvar – to znamená je povytáhnout, zpevnit a vysunout. (Někdy je součástí operace také korekce příliš velkého prsního dvorce.) Žádoucího výsledku se dociluje odstraněním přebytku kůže, a protože zároveň k redukci mléčné žlázy, výsledkem je celkové zmenšení poprsí. Maminka po operaci má menší pevnější ňadra. Operace se provádí v celkové anestezii a vyžaduje jednodenní až dvoudenní hospitalizaci, 4 týdny po modelaci se doporučuje maminkám nosit elastickou podprsenku bez kostic a vyvarovat se zvýšené fyzické námahy. Důležitou součástí rekonvalescence je tlaková masáž jizev.

Pryč s přebytečným tukem
Dalším poporodním neduhem jsou přebytečné tukové zásoby, někdo má to štěstí, že je ztratí během několika týdnů po porodu, nejčastěji vlivem intenzivního kojení (existují i výjimky, které všechny kilogramy nechají navíc v porodnici), spoustě z nás však špeky na bocích, zadečku břiše a stehnech zůstanou. Naštěstí je tu liposukce, která dokáže přebytečný tuk odsát. Na klinice Perfect Clinic dokonce dávají pacientkám na výběr z několika liposukčních metod, od klasické liposukce, až po tumescentní liposukci.

Perfect Clinic nabízí několik liposukčních metod

Pokud po porodu dojde k uvolnění kožní řasy, které se nemůže pacientka zbavit ani redukcí váhy, ani cvičením, sebevědomí jí pomůže vrátit plastika břicha, při které se provádí zpevnění rozestouplých břišních svalů, a to jejich sešitím a odstranění přebytku kůže a podkoží. Tato metoda se velmi často kombinuje právě s liposukcí.

Zbavit se můžete i strií
Rychlé změny hmotnosti, ke kterým v rámci reprodukčního cyklu dochází, bohužel často nezůstanou beze stop. Ukázkou nechtěných stop jsou strie, nejčastěji v oblasti hýždí, boků, břicha a prsů. Přestože strie nikdy úplně nevymizí, zejména ne po aplikaci rádoby zázračných krémů, laser se dokáže žádoucímu stavu, tj. pokožce bez strií, přiblížit. Odstranění strií po porodu laserem představuje nejúčinnější metodu, která je navíc velmi šetrná. Stejně tak si laser dokáže poradit s jizvami a dalšími kožními vadami na kráse.

Operace intimních partií
Další nechtěnou změnou ženského těla po porodu je snížení elasticity kůže v oblasti stydkých pysků (labií), které se prodlužují a zvětšují, což může být zdrojem problémů v partnerském životě nebo při sportu, nebo mít nepříznivý vliv na psychiku ženy. Nehledě na to, že zvětšené stydké pysku mohou být i jednou z příčin častých zánětů ženských pohlavních orgánů.
Nežádoucí tvar a velikost stydkých pysků lze upravit pomocí labioplastiky, kdy se z intimní oblasti odstraní přebytečná kůže. Pooperační jizvy jsou téměř neviditelné, zákrok se provádí v celkové anestezii a hospitalizace je jednodenní.

Jak vidíte, plastická chirurgie dokáže navrátit ženskou krásu nejen zvenčí, ale i zevnitř. Více o jednotlivých metodách plastické chirurgie, které Vám pomohou vrátit zpět Vaši krásnou postavu, najdete na stránkách www.uem.cz nebo na stránkách www.plasticka-chirurgie.info.

Zdroj foto: ISIFA

Tagy: liposukce | operace intimních partií | operace prsu | Perfect Clinic | plasticka-chirurgie.info | plastická operace

Čtěte na Rodičům

Komentáře