Jak ušetřit v domácnosti

Datum publikace: 27.08.2011

Kategorie: Maminky a tatínkové

Také se Vám penízky každý měsíc neuvěřitelně rychle rozkutálejí, že ani nevíte jak? Přinášíme Vám pár chytrých triků, jak ušetřit až několik tisíc korun.     

Plánované nákupy
Plánované nákupy spočívají v tom, že si promyslíte, co budete v týdnu vařit, a podle toho uděláte větší nákup na celý týden. Koupíte přesně to, co potřebujete, a neutratíte za zbytečnosti.   

Vařte dle sezóny 
Připravovat pokrmy z plodů, které právě dozrávají, není pouze zdraví prospěšné, ale také ekonomické. Když je čas ostružin, upečte ostružinový koláč a neutrácejte za drahé jahody. Zeleninové lečo lépe chutná na sklonku léta než v únoru. A navíc ho uvaříte za třetinovou cenu.   

Zvýhodněné nabídky
Vyplatí se využívat také zvýhodněných nabídek hypermarketů, samozřejmě pouze u potravin a spotřebního zboží, které běžně kupujete. Například když jedí Vaše děti každý den ke svačině smetánky, tak se vyplatí využít akce a místo čtyř jich koupit deset, když místo dvanácti korun stojí osm. Možná se Vám bude zdát, že příliš utrácíte, ale dobře přeci víte, že až Vám dojdou smetánky, tak půjdete do obchodu a koupíte je za vyšší cenu. Totéž platí v případě toaletního papíru, tablet do myčky, anebo pracích prášků.

Chytré oblečení
Pokud plánujete druhé dítě, nevíte, zda to bude kluk nebo holka, vyplatí se kupovat většinu oblečení a botiček v neutrálních barvách, abyste vše mohli použít pro děti obou pohlaví.   

Přečtěte si také

Tagy: jak ušetřit v domácnosti

Komentáře