Když tatínek opustí těhotnou maminku

Datum publikace: 22.11.2010

Kategorie: Maminky a tatínkové

Proč od Vás odešel, když jste ho nejvíc potřebovala? Co dělat, když Vás v těhotenství opustí partner? Poradíme Vám.  

Proč odešel?

Jak to vůbec zvládnu? Co budu dělat? Můžu si to dítě nechat? Tak tyhle otázky si položí snad každá těhulka, kterou její partner opustí. Většina žen považuje za hlavní příčinu svého rozchodu s partnerem změnu postavy v těhotenství. Připadají si v tomto období nehezké a neforemné, což celkem logicky vede ke snižování sebevědomí. Od nízkého sebevědomí je už pak pouze krůček k podezíravosti a žárlivosti. Muž, který byl zvyklý na klidné soužití, náhle začne zažívat domácí bouře, a proto může začít hledat únikové cesty. Některé, především mladé budoucí tatínky, může také zaskočit strach z neznáma. Mohou trpět obavou z toho, že jim navždy skončí svobodný život, nebo že nezvládnou uživit rodinu. Žádný z uvedených důvodů tatínky zrádce samozřejmě neomlouvá. Jste to především Vy, kdo má v těhotenství nárok na ohledy.                        

Nedoprošujte se 

Co ale dělat v situaci, kdy se všechny sny o krásné a spokojené rodině náhle rozplynou? Všechny víme, že rozchod bolí, a v těhotenství dvojnásob. Myslete především na zdraví svého dítěte. Všechen stres z Vás musí ven. Vypovídejte se kamarádce, nebo mamince. Využijte podpory svých nejbližších. Váš partner odešel, ale život jde dál. Nedoprošujte se ho. Až budete chtít, najdete si jiného. Nevěřila byste, kolik existuje tatínků, kteří hledají maminku s dítětem. Ano, rozumíme Vašim námitkám. Váš pocit, že by díltě mělo vyrůstat se svým biologickým otcem, je samozřejmě správný. Když však s Vámi tatínek být nechce, tak ho stejně doma neudržíte. Zbytečně byste se před ním ponižovala. Nízké sebevědomí by se mohlo v budoucnu stát překážkou pro navázání nového vztahu. A co Vy víte, možná se ze šoku vzpamatuje a vrátí se domů s pokorou a kyticí růží. Na Vás bude, jestli mu odpustíte. Možná budete plna touhy toho zrádce vydusit. Tomu dobře rozumíme, ale rozmyslete si dobře, co děláte.           

Zvládnete to

Pro případ, že je kytiice růží na usmířenou stále v nedohlednu, uvádíme další tipy, jak lépe zvládnout situacei. Zařaďte do svého života relaxační techniky, které pomáhají uvolňovat stres. I když nemáte na jídlo ani pomyšlení, pravidelně jezte malé porce. Myslete na to, že Vaše miminko za nic nemůže. A přeci si kvůli tomu zrádci ještě nepřivodíte zdravotní komplikace! Za to Vám opravdu nestojí. Věřte si. Jste žena, která se o sebe dokáže postarat. Maminky na rodičovské si mohou neomezeně přivydělávat, nebo ne? Najděte si kamarádku, která je v podobné situaci. Poskytnete si vzájemnou psychickou podporu. Velkou psychickou oporou se  stane i Vaše miminko, které Vám vše bohatě vynahradí. Držíme Vám palce, ať všechno dobře dopadne!                  

Foto: www. motherandchild.com.au

Tagy: rozchod v těhotenství

Komentáře