Mámy, učte se od supermámy

Datum publikace: 15.11.2012

Kategorie: Maminky a tatínkové

Potkáváte denně supermámy s jejich superdětmi? Nenechte se jimi vyvést z míry. Každý jsme jiný. To ovšem neznamená, že se od supermaminek nemůžete něco přiučit.    

Jak to dělá?
Ona po porodu přibrala šest kilo, Vy dvacet. Její dítě sedí v pěti měsících, Vaše v osmi. Vaše dítě celou noc řve, zatímco její spí jako andílek. Ona kromě péče o rodinu zvládá ještě svou práci, cvičení v posilovně a ještě jí zbývá energie na milostný život, na který Vy teď nemáte ani pomyšlení. Vyčítáte si, že jste méně schopná než ona? Proč jste se nenarodila jako ona? Raději si položte otázku, jak to dělá. Když budete pozorná, můžete se od supermámy se naučit některé její fígle.  

Supermáma je sebejistá: Buďte si jista sama sebou  
Mámy, které si jsou jisté samy sebou, působí vyrovnaným dojmem, což se přenáší také na jejich děti. Pokud budete v klidu a v pohodě, bude také Vaše dítě vyrovnanější a klidnější. Nenechte se proto znepokojit tím, že něco neděláte tak dobře, jak byste si přála. A už vůbec se nenechte vystresovat tím, že Vaše dítě dělá něco později. Především chlapečkové mívají trošku zpoždění, které pak samozřejmě doženou.    

Supermáma zvládá time management: Naučte se hospodařit s časem
K Vaší spokojenosti dále přispěje, když si stanovíte priority a naučíte se hospodařit s časem. Den má pouze 24 hodin. Rozlišujte proto, co je důležité, a co ne. Poházené hračky na podlaze můžete klidně uklidit až večer. Stanovte si, co daný den udělat musíte, a co počká. Manžel více ocení, když s ním strávíte příjemnou chvilku, než vyžehlený koš prádla. Mimochodem steak, který má raději než obalovanou zeleninu s kaší, je také rychleji připravený.       

Supermáma myslí i na sebe: Zapojte ostatní
Nebojte se zapojit ostatní. Nikdo na Vás nebude pohlížet jako na krkavčí matku, když dvakrát týdně svěříte miminko tatínkovi nebo kamarádce a zajdete si zacvičit, anebo se vyrazíte trošku odreagovat třeba do salónu krásy.    

Foto: Pixmac.cz

Přečtěte si také

Tagy: učte se od supermámy

Komentáře