Po porodu znovu do formy

Datum publikace: 24.01.2011

Kategorie: Maminky a tatínkové

Radujete se ze svého čerstvě narozeného miminka, Vaši radost Vám však kalí pohled do zrcadla? Nefňukejte nad svou postavou a raději si přečtete, jak se dostat po porodu znovu do formy!  

Před zrcadlem po porodu

Fyziologickými změnami v průběhu těhotenství a porodu projde každá žena, i když na každé je to jinak vidět. Že závidíte celebritám, které už týden dva po porodu vypadají úplně stejně jako (nebo ještě lépe než) před otěhotněním? Vyzkoušejte naše tipy! S námi máte velkou šanci, že se z Vás stane skvělá žena, která je výbornou mámou, partnerkou a ještě k tomu báječně vypadá. Ženy po porodu obvykle nejvíce trápí váhový přírůstek, zhoršení stavu celulitidy, strie a vytahaná kůže na břiše. (Následky změn na prsou, jako je vytahaná kůže, nebo strie se obvykle projeví až po ukončení kojení.) Každý z těchto problémů má naštěstí své alespoň částečné řešení.

Bez pohybu to nejde

Váhový přírůstek v těhotenství je individuální záležitost, kterou ovlivňují naše geny, naše sebekázeň, spokojenost a mnoho dalších faktorů. Zhubnout pět kilogramů je mnohem snazší než shodit patnáct nebo pětadvacet kilo. Ale ani tak velký váhový úbytek není nemožný. Nejpřirozenější cesta, jak zhubnout je kojení. Pokud můžete, své děťátko kojte, a to nejen kvůli sobě, ale především kvůli němu. Nedržte žádné drastické diety. Když zhubnete příliš rychle, mohou Vám přibýt strie. Jezte polévky, které Vás zasytí, a hlavně do svého denního režimu zařaďte pohyb. Pokud Vás cvičení nebaví, dopřejte si každý den náročnou vycházku. Cvičit byste však měla alespoň cviky na svinutí dělohy a posílení pánevního dna. Tyto cviky nejsou příliš náročné a stačí jim věnovat 10 minut denně. Náš tip: Zajistěte si dvakrát týdně krátkodobé hlídání a jděte si zacvičit. Budete se cítit v pohodě nejen fyzicky, ale také psychicky. Nebojte se svěřit miminko na dvě hodinky tatínkovi. Jen ať si ho také užije!    

Krásné a pevné tělo

S celulitidou dokážou pěkně zatočit manuální masáže proti celulitidě. Po masáži byste měla hodně pít a dát si jako bonus minimálně třicet minut ostré chůze. Strie neboli drobné pajizévky, které rovněž kazí vzhled Vaší pokožky, pomůže zredukovat ozónový zábal. Ten si můžete dopřát buď v masážním studiu, anebo si objednat ozón, potravinářskou fólii a udělat si ho doma. Ozón smícháte s olivovým olejem, směs natřete na postižené partie a na 20 minut se zabalíte do fólie. A jak se zbavit vytahané kůže na břiše?  Posilováním. K tomu, abyste si zpevnila bříško, stačí, když budete cvičit 2x týdně 10-15 minut. Náš tip: Pokud nevíte, jak začít, zaplaťte si lekci ve fitku s trenérkou. Ale pozor! S posilováním břišních svalů raději začněte až po ukončení šestinedělí.     

Foto: http://www.physicalfitness.com

Tagy: fit po porodu | po porodu

Komentáře