Blogerky z blogu SEXY MAMAS

Nový trend maminek? Blogování!

Datum publikace: 11.11.2014

Kategorie: Mezilidské vztahy

Kouzlo blogování, které ještě donedávna bylo doménou teenagerů, objevuje čím dál více maminek na mateřské a rodičovské dovolené. Pro ně není tato činnost pouhým zdrojem rozptýlení a zábavy, ale také možností, jak se nenechat se pohltit mikrosvětem vlastní domácnosti a zůstat ve spojení s okolním světem. Udržet krok s módou, společenským a kulturním děním a připadat si užitečnými.

Blogováním proti izolaci
Pocit izolace a osamění patří mezi nejčastěji zmiňované stinné stránky mateřské a rodičovské dovolené. Mladé ženy, které byly v rámci svých pracovních, podnikatelských, studijních a dalších aktivit zvyklé denně komunikovat se spoustou lidí, plnit mnoho úkolů, si doma začnou připadat osamělé a nevyužité, i přestože jsou zapřažené v nikdy nekončícím koloběhu péče o děti a domácích prací. 

Moderní emancipované maminky proto hledají cesty, jak pocitu izolace, který může v delším časovém horizontu přerůst až v bezmoc a depresi, předejít. Zakládají mateřská centra a sdružení, kde realizují společné projekty, snaží se pracovat z domova, navštěvují jazykové či dovednostní kurzy, provozují internetové obchody. Mnohé z nich si v rámci seberealizace našly nového koníčka – blogování.                  

Prostor k seberealizaci
Blogování otvírá nový, finančními, časovými a vědomostními limity neohraničený prostor pro seberealizaci. Umožňuje získávat i dávat ostatním inspiraci z mnoha dílčích oblastí, zdravím a vařením počínaje a módou či krásou konče. Maminky se prostřednictvím svých blogů mohou vzájemně inspirovat, obohacovat a podporovat. Dětská trápení, těhotenské neduhy, aktuální módní trendy, zvelebování domova, společenské události, to vše se zde řeší.

Každá z maminek má možnost získat své publikum - okruh čtenářů, kteří ocení její činnost, stejně jako si každá z maminek může najít blogerku, jejíž příspěvky bude sledovat. Nezáleží na tom, zda blogy čtete, nebo samy blogujete, obojí Vám dává pocit, že nejste izolovaná. Fotografie a především video příspěvky dodávají blogům na autentičnosti a činí z nich vyhledávanou formu komunikace. 

Maminky v Blogerce roku bodují           
Jedním z nesporných důkazů rostoucí obliby blogování mezi maminkami jsou ostatně výsledky Blogerky roku 2014, kde mezi finalistkami najdeme vysoký počet maminek, mezi nimi populární youtuberku Terezu, jejíž blog byl nominován v kategorii VIDEO, českou celebritu Kateřinu Kristelovou a mnoho dalších maminek, se kterými Vám již brzy přineseme rozhovory.    

Pokud také uvažujete, že začnete blogovat, zkuste nejprve několik blogů sledovat, například na www.Blogerky.cz a zjistit tak, jaký směr by Vám nejvíce vyhovoval.

Tagy: blogerky | blogování na mateřské | maminky blogerky

Čtěte na Rodičům

Komentáře