Hračka pro miminko

Datum publikace: 24.04.2012

Kategorie: Miminko

Jaké druhy hraček vůbec existují? Co by měla hračka pro miminko splňovat? Potřebuje miminko vůbec hračky? Pojďme společně nalézt odpověď na tyto otázky.    

Miminko hračky potřebuje 
Přestože se na první pohled může zdát, že miminko potřebuje pouze bumbat mlíčko, chovat a přebalovat, v jeho životě mají své místo také hračky. Správně zvolená hračka pro miminko totiž přispívá k jeho rozvoji, a to tím, že mu dává podměty.

Druhy hraček
Tradiční hračkou jsou chrastítka, která miminko učí ovládat vydávání zvuku. Barevná chrastítka rozvíjí také další smysly miminka, především zrak. Velké oblibě se těší závěsné kolotoče nad postýlku, které dokážou hrát různé melodie a pohybovat se, čímž miminko zabaví. V klidovém stavu může miminko kolotoč pozorovat. Jakmile se dokáže miminko posadit, můžeme mu zpříjemnit koupáním pořízením hračky do vany. Neméně oblíbené jsou hrací deky s hrazdičkami, na kterých si mohou děti vleže hrát. Když se začnou dětem klubat první zoubky, pak oceníte praktická kousátka.    

Bezpečnost především 
Koupit hračku pro miminko dnes není problém. Ovšem pozor, ne všechny hračky mají potřebné atesty. Nápadně levné hračky ze stánků mohou být nebezpečné, například v chrastítkách se mohou uvolnit menší části s rizikem spolknutí, anebo mohou být hračky vyrobeny ze zdraví škodlivých materiálů. Proto vždy dejte přednost hračkám od výrobců, kteří mají všechny potřebné atesty.    

Přečtěte si také

Tagy: hračka pro miminko

Komentáře